REKLAMA

Mercedes Klasy C oraz GLC mogą się zapalić! Wykryto wadę techniczną!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mercedes-Benz · Dodane: 16 czerwca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W autach Mercedes Klasy C i GLC może wybuchnąć pożar z uwagi na wadliwe przewody gazowe i zastosowany czynnik chłodniczy R1234yf. W związku z tym rusza akcja serwisowa, która ma wyeliminować wadliwe rozwiązanie konstrukcyjne w samochodach. Klienci są już powiadamiani o problemie.

Koncern Mercedes-Benz powiadomił UOKiK, że w jego samochodach wykryto problem techniczny zagrażający bezpieczeństwu pasażerów. Okazuje się, że w samochodach Mercedes Klasy C (tyoszereg 205) i Mercedes GLC (typoszereg 253), które zostały wyprodukowane w okresie od 5 lutego 2016 roku do 3 listopada 2020 roku, połączenie przewodów gazowych układu inertyzacyjnego mogło zostać wykonane niezgodnie ze specyfikacją.

Wadliwy układ inertyzacyjny w autach Mercedes-Benz

Czym jest inertyzacja? To „zobojętnianie” gazu tak, aby ograniczyć jego skłonność do zapłonu/wybuchu. Inaczej jest to kontrolowana redukcja stężenia tlenu poprzez wprowadzenie do układu gazu obojętnego. Gazem tym jest najczęściej argon. Ale w wadliwych Mercedesach wykryto błąd konstrukcyjny. Polega on na tym, że w razie wypadku układ inertyzacyjny skieruje argonowy gaz osłonowy do chłodzenia na gorące elementy silnika, gdzie nastąpi kontakt z czynnikiem chłodniczym R1234yf, tym samym zwiększając ryzyko pożaru.

Zobacz: Potężna akcja serwisowa – Toyoty i Lexusy mogą się spalić!

Mercedes-Benz Klasa C W205

Skala problemu jest duża, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że mowa o teoretycznie niszowych autach klasy Premium. Tylko na olskim rynku akcja serwisowa dotyczy łącznie 8 544 samochodów. Oczywiście Mercedes skontaktuje się z właścicielami wadliwych egzemplarzy i poinformuje o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego. Na miejscu zostanie przeprowadzona kontrola połączenia przewodów układu inertyzacyjnego, a w razie potrzeby, ich naprawa. Informacji związanych z kampanią udziela Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Gottlieba Daimlera 1, 02-460 Warszawa) pod numerem infolinii 00 800 9 777 7777 lub tel. (22) 354 40 01.

Zobacz: Wadliwe kolektory w samochodach Volvo mogą spowodować pożar!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności