REKLAMA

Mercedes-AMG GT 4-Door ma niebezpieczne dekielki alufelg

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mercedes-AMG · Dodane: 19 kwietnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W samochodzie Mercedes-AMG GT 4-Door tzw. dekielki felg mogą odpaść w trakcie jazdy, stwarzając zagrożenie dla innych osób. Dlatego ruszyła akcja serwisowa, która tylko w Polsce obejmie ponad 100 samochodów! A mówimy o aucie za naprawdę duże pieniądze.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafiła wiadomość, że w samochodach marki Mercedes, ze sportowej serii AMG GT 4-Door Coupe (tzw. czterodrzwiowe nadwozie coupe), stwierdzono problem z kołami pojazdu. W modelu oznaczonym typoszeregiem W290 może dojść do odpadnięcia w trakcie jazdy dekli z alufelg, co może spowodować dla osób postronnych i narazić je na obrażenia.

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe i akcja serwisowa

W związku z tym Mercedes Polska uruchomiła akcję serwisową, mająca na celu usunąć wadę modelu AMG GT 4-Door Coupe. Co ciekawe, mimo naprawdę wysokiej ceny auta (najtańsze egzemplarze kosztowały ponad 400 tys. zł, te mocniejsze ponad 700 tys. zł), w samej tylko Polsce kampanią naprawczą objętych jest 135 pojazdów.

Mercedes-AMG GT 63 S 4-Door

Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu wymiany dekielków. Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Gottlieba Daimlera 1, 02-460 Warszawa) pod numerem infolinii 00 800 9 777 7777 lub tel. (22) 354 40 01.

Zobacz: Znaczek na kierownicy może zabić? Akcja serwisowa Chryslera!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności