REKLAMA

Które autostrady w Polsce są bezpłatne dla aut elektrycznych?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 9 lipca 2024
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Niemal wszystkie autostrady w Polsce są darmowe dla samochodów elektrycznych. Opłaty zniesiono na państwowych autostradach: A2 Konin – Stryków, A4 Wrocław – Sośnica oraz A1 Rusocin – Nowa Wieś. Teraz, dzięki akcji EV Klub Polska, Autopay, GreenWay Polska oraz Shell Recharge, kierowcy elektryków mogą bez opłat podróżować także autostradą A4 Katowice – Kraków. Ale pod jednym warunkiem.

Od 8 lipca do 31 sierpnia członkowie EV Klub Polska mogą bez opłat korzystać z autostrady A4 Katowice – Kraków, objętej videotollingiem. Zwolnienie obejmuje dwa przejazdy w okresie trwania akcji.Łukasz Lewandowski, Prezes Fundacji EV Klub Polska, informuje, że po raz czwarty uruchomiono akcję „Autostrada do Elektromobilności”. Jej celem jest promocja samochodów elektrycznych i zeroemisyjnych przejazdów, aby wzorem innych krajów w Europie, również w Polsce kierowcy aut elektrycznych mogli podróżować autostradami za darmo. Duże zainteresowanie poprzednimi edycjami potwierdza potrzebę takich akcji w początkowym okresie rozwoju elektromobilności w Polsce.

Jak korzystać z darmowych autostrad?

Aby dołączyć do projektu, wystarczy zarejestrować się lub zalogować w aplikacji EV Klub Polska, dostępnej w Google Play oraz App Store, oraz uzyskać dostęp do strefy Premium (99 zł na rok). Umożliwia to darmowe podróżowanie po autostradach oraz korzystanie z innych benefitów, takich jak vouchery na ładowanie w GreenWay Polska i Elocity, rabaty na ubezpieczenia, wymianę opon czy akcesoria do ładowania EV.

Jak korzystać z bezpłatnych autostrad w Polsce mając auto elektryczne?

Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska, wskazuje, że według danych Europejskiego Obserwatorium Alternatywnych Paliw (EAFO), 37% europejskich kierowców rozważa przesiadkę na auto elektryczne, a 33% planuje jego zakup w ciągu pięciu lat. Takie statystyki są częściowo wynikiem dodatkowych zachęt dla kierowców elektryków, takich jak „Autostrada do Elektromobilności”.

Zobacz: Test Kia EV6 GT

Aby aktywować darmowe przejazdy, należy wypełnić ankietę „Autostrada do Elektromobilności” dostępną w zakładce „Benefity” w aplikacji EV Klub Polska. Po weryfikacji, na podany adres e-mail zostanie wysłane potwierdzenie z linkiem do aplikacji Autopay z uwzględnioną zniżką w zakładce „Promocje”. Po zakończeniu procesu, informacja o aktywnej promocji powinna być widoczna w aplikacji Autopay.

Po zakończeniu rejestracji, w przypadku przejazdu trasą objętą videotollingiem (A4 Katowice-Kraków), szlaban podniesie się automatycznie po odczytaniu numerów rejestracyjnych. Po spełnieniu wszystkich warunków określonych w Regulaminie Promocji, Autopay pobierze opłatę za przejazd, a następnie zwróci koszty na kartę, z której opłata została pobrana, pod warunkiem że kwota za przejazd nie jest niższa niż 5 zł.

Zobacz: Darmowe ładowanie auta elektrycznego – sprawdzamy jak to działa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności