REKLAMA

Ford Mustang wzywany na serwis! Jest problem z hamulcami

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 12 kwietnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza akcja serwisowa dotycząca sportowego modelu Ford Mustang. Jak informują przedstawiciele marki w Polsce, problem stanowią hamulce, a właściwie jeden, acz istotny ich element wspornik pedału hamulca.

Ford Mustang z serii S550 wyróżnia się wyjątkowo wydajnym układem hamulcowym, zwłaszcza w wersji GT. Zestaw przygotowany przez Brembo wyróżnia się aż 380-milimetrowymi przednimi tarczami i 6-tłoczkowymi zaciskami, oraz nieco mniejszymi, 330-milimetrowymi tylnymi ich odpowiednikami. Całość działa wybornie i zapewnia drogę hamowania ze 100 km/h na poziomie 35 metrów (a nawet krótszą). Sęk w tym, że w niektórych egzemplarzach dostrzeżono problem z wadliwym wspornikiem pedału hamulca.

Ford Mustang może mieć problem przy hamowaniu

Przedstawiciel marki Ford w Polsce poinformował, że w samochodach Ford Mustang, które zostały wyprodukowane w fabryce Flatrock Assembly Plant (Stany Zjednoczone) od 4 marca 2019 r. do 13 sierpnia 2020 r., z kierownicą z lewej strony i przekładnią automatyczną, może dochodzić do pęknięcia wspornika pedału hamulca podczas bardzo silnego hamowania awaryjnego, co może zwiększać ryzyko wypadku.

Warto zaznaczyć, że tylko na polskim rynku kampanią naprawczą objętych jest 339 pojazdów. To pokazuje też, jak popularny jest to w naszym kraju model. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów objętych kampanią będą proszeni o kontakt z Autoryzowanymi Dealerami w celu dokonania stosownej naprawy.

Zobacz: Pękające tarcze hamulcowe w Volkswagenie Golfie R, GTI i nie tylko!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności