REKLAMA

Sprawdziliśmy ile kosztuje pakiet Performance (Track Pack) do Focusa ST

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 3 października 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Pakiet Performance (zwany też Track Pack) jaki otrzymał nowy Ford Focus ST po liftingu został oficjalnie wprowadzony do oferty. Cena zestawu, który obejmuje m.in. gwintowane zawieszenie i poprawiony układ hamulcowy Brembo nie jest wysoka, a ma istotnie poprawić zachowanie auta zwłaszcza w trakcie jazdy na torze.

Pakiet Track Pack, w polskim cenniku określany jako pakiet Performance, to kolejna propozycja dla entuzjastów sportowego Forda Focusa ST, mająca poprawić jego zachowanie na torze. Tego typu ulepszenia są coraz częściej stosowane przez producentów aut, aby po pierwsze zachęcić do wyboru ich modelu, a po drugie by podbić finalną cenę pojazdu. Dla przykładu testowany niedawno Hyundai i30 N Fastback w wersji Performance kosztuje ok. 25 tys. zł drożej niż wersja bazowa N-ki. Jednak jak na „możliwości rynku” pakiet Performance do Focusa ST został wyceniony całkiem atrakcyjnie.

Pakiet Performance (Track Pack) – ile kosztuje?

Jak wynika z oficjalnego, jeszcze ciepłego cennika, pakiet Performance do Focusa ST kosztuje 16 500 zł. Co otrzymuje klient w tej cenie? Przede wszystkim gwintowane zawieszenie. Ma ono szeroką skalę regulacji i może maksymalnie obniżyć auto nawet o 25 mm względem i tak nisko stojącego nad ziemią, standardowego Focusa ST. Co więcej, pakiet ten obejmuje też zmieniony układ hamulcowy na przedniej osi. Dużo większe tarcze i nowe zaciski hamulcowe firmy Brembo mają jeszcze lepiej sprawdzać się na torze niż seryjny układ hamulcowy.

Inne są też alufelgi, którą są lżejsze i obute w specjalne opony Pirelli P Zero Corsa dostosowane do jazdy torowej. Focus ST z pakietem Performance delikatnie też różni się wyglądem od standardowego modelu. Ale pakiet Performance nie wpływa w żaden sposób na parametry jednostki napędowej, zatem osiągi się w teorii nie zmienią. Chociaż inne opony i obniżona masa nieresorowana może lekko poprawić parametry dynamiczne auta. Wszystkie szczegóły na temat zmian jakie obejmuje pakiet Track Pack opisujemy w poniższym artykule:

Zobacz: Ford Focus ST otrzymał pakiet Track Pack idealny na tor!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności