REKLAMA

Policja zablokowała nielegalne wyścigi samochodowe w Kostrzynie

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Policja · Dodane: 12 kwietnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nielegalne wyścigi samochodowe w miejscowości Kostrzyn nad Odrą, zostały przerwane przez Policję. Funkcjonariusze zbierają materiał dowodowy, aby przekazać go do prokuratury. Weryfikowane będą przede wszystkim nagrania z telefonów łącznie z tymi, które zamieszczone w internecie.

W Kostrzynie nad Odrą i jego okolicach funkcjonariusze Policji nie dopuścili do nielegalnych wyścigów samochodowych. Poddali kontroli auta i ich kierowców. Działania te doprowadziły do tego, że to przygraniczne miasto opuścili w nocy kierowcy, którzy zdaniem policji organizowali w tym miejscu wyścigi i nielegalne pokazy driftingowe. Funkcjonariusze uznali zachowanie kierowców za skrajnie nieodpowiedzialne i rozpoczęli zabezpieczanie materiału dowodowego, aby skierować sprawę do prokuratury w związku ze sprowadzeniem zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób.

Nielegalne wyścigi w Kostrzynie

Wieczorem 10 kwietnia policyjne patrole sprawdzały, co dzieje się na ulicy Szumiłowskiej w Kostrzynie nad Odrą, bo służby zostały poinformowane o nielegalnym zgromadzeniu i wyścigach samochodowych, które miały się tam odbyć. Oprócz samych uczestników, pojawili się także obserwatorzy. Jak informują świadkowie policjanci zareagowali w sposób stanowczy i szybko zakończyli spotkanie młodzieży. Jak tłumaczą się przedstawiciele Policji, w czasie lockdownu takie zgromadzenia to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Liczne patrole, które pojawiły się w Kostrzynie nad Odrą pracowały nad bezpieczeństwem. Funkcjonariusze w miejscu największej zbiórki aut kontrolowali kierowców. Niestety, uczestnicy zlotu mogą mieć spore problemy. Policjanci w tej sprawie mają prowadzić postępowania w związku z udziałem w nielegalnym zgromadzeniu. Funkcjonariusze cały czas docierają do kolejnych nagrań i to one stanowić będą materiał dowodowy, który zostanie przekazany do prokuratury, w związku ze sprowadzeniem niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. W takich czasach jak dziś, umieszczanie filmów z takich zlotów w sieci, to wyjątkowo kiepski pomysł, który ściągnie niepotrzebne i surowe konsekwencje na jego jego uczestnikach.

Warto podkreślić jak zdeterminowana jest obecnie Policja, aby tłumić w zarodku wszelkiego rodzaju spotkania grupowe. Młodzież pozbawiana przez rząd kontaktu z rówieśnikami musi się niestety liczyć z tym, że wszelkie pomysły ominięcia zakazów są surowe karane.  Do przygranicznego Kostrzyna nad Odrą przyjechały nawet  dodatkowe patrole z Gorzowa Wielkopolskiego i komend sąsiadujących, co jak na rangę całej sprawy, wręcz zaskakuje.

Zobacz: Dwóch kierowców jednocześnie straciło prawo jazdy za wyścigi!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności