Policyjna akcja „Pirat” rusza dziś w Łodzi! Noga z gazu!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 9 kwietnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Policja z Łodzi rozpoczyna dziś akcję „Pirat”. Łódzka drogówka bierze na cel przede wszystkim zbyt szybko jeżdżących kierowców. Akcja potrwa od godziny 10:00 do 22:00 i wezmą w niej udział także funkcjonariusze z grupy SPEED.

Krewcy kierowcy z Łodzi i okolic powinni dziś wyraźnie uważać ze swoim temperamentem na drodze. Łódzka Policja dnia 9 kwietnia przeprowadzi akcję pod nazwą „Pirat”. Działania zostaną przeprowadzone w godzinach pomiędzy godziną 10:00 a 22:00. Ich celem będzie ujawnianie rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego, a w szczególności egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Policja z Łodzi ruszą do akcji „Pirat”

Taktyka założonych działań zakłada organizację zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości z wykorzystaniem ręcznych mierników, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie przy wykorzystaniu pojazdów wyposażonych w wideorejestratory w miejscach  i na odcinkach dróg, gdzie dane statystyczne ukazują największe zagrożenie. Tego dnia do Łodzi, do wsparcia policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMPi Zespołu „Speed” KWP, skierowano dodatkowe patrole funkcjonariuszy ruchu drogowego z ościennych powiatów.

Zobacz: Liczba wypadków drogowych w Polsce w 2020 roku wyraźnie spadła!

Należy przypomnieć, że na terenie miasta Łodzi w 2020 roku doszło do 918 wypadków drogowych (tj. 38% wszystkich z całego garnizonu łódzkiego), w wyniku których zginęły 24 osoby a 1040 zostało rannych. Policja zwraca się z apelem do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszyli szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów.

Odebranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Warto pamiętać, że za przekroczenie prędkości grozi mandat w kwocie do 500 złotych oraz do 10 punktów karnych. Natomiast przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym dodatkowo zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy w trybie administracyjnym.

Zobacz: Odebranie prawa jazdy na 3 miesiące i zaskarżenie decyzji Starosty

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności