REKLAMA

Odebranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości poza terenem zabudowanym!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 16 grudnia 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Premier Morawiecki zapowiedział, że niebawem odebranie prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h będzie mieć miejsce także poza terenem zabudowanym. Autostrada czy droga ekspresowa będzie więc traktowana pod tym względem jak miasto czy obszar zabudowany. Zmiany nastąpią prawdopodobnie jeszcze w 2020 roku.

Już niebawem za zbyt szybką jazdę poza terenem zabudowanym będzie można stracić prawo jazdy. Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h, nawet na autostradzie, będzie skutkować odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Kierowca, który mimo odebranie dokumentu (nie uprawnień) zostanie ponownie zatrzymany przez policję w tym czasie, przedłuży ten okres na 6 miesięcy. Tak zakłada jeden z postulatów premiera Morawieckiego, który chce zaostrzenia przepisów o ruchu drogowym.

Odebranie prawa jazdy za zbyt szybką jazdę także poza miastem

W trakcie niedzielnej imprezy motoryzacyjnej „Dobry Kierowca”, która odbyła się na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie, Morawiecki zapowiedział, że w związku z tym, że „pod względem bezpieczeństwa na drogach jesteśmy na ostrym zakręcie”, trzeba zaostrzyć w Polsce ponownie przepisy dotyczące ruchu drogowego.

W bardzo krótkim tempie wprowadzamy trzy dodatkowe ograniczenia – po pierwsze jest to pierwszeństwo pieszego przed wejściem na pasy. Po drugie jest to ograniczenie do 50 km/h jazdy pojazdów w terenie zabudowanym przez całą dobę (…). Również wdrażamy zasadę, że w sytuacji przekroczenia (prędkości) powyżej 50 km/h poza terenem zabudowanym, to również będzie można odebrać prawo jazdy

Zatem oprócz niedawno wprowadzonej obowiązkowej „jazdy na suwak” i stosowania się do tzw. „korytarzy życia”, w najbliższym czasie kierowcy zostaną zobligowani do nowych przepisów. Ogromne kontrowersje wzbudza m.in. pierwszeństwo pieszych przed wejściem na pasy. Co więcej, policja otrzymała także nowe uprawnienia do kontrolowania kierowców. Można się zatem spodziewać wysypu mandatów i sporych przychodów w budżecie. Chociaż władza twierdzi, że pieniądze te przekaże na nowy fundusz, który będzie pozwalał dodatkowo zainwestować w infrastrukturę bezpieczeństwa drogowego, taką jak przejścia dla pieszych, ronda i spowalniacze ruchu. O tym kiedy poszczególne zmiany w prawie zaczną obowiązywać, będziemy informować na bieżąco.

Zobacz: Nowe kontrole drogowe Policji i zmiany w przepisach!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności