REKLAMA

W Mitsubishi Eclipse Cross odpadają listwy nadkoli? Auta wzywane na serwis!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 29 września 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza akcja serwisowa dotycząca samochodu Mitsubishi Eclipse Cross. Okazuje się, że w samochodach tych mogą odpadać listwy nadkoli w trakcie jazdy z większymi prędkościami. Stanowi to zagrożenie dla innych użytkowników drogi, zwłaszcza dla pieszych, rowerzystów czy motocyklistów i auta muszą zostać naprawione na koszt producenta.

Odpadające części nadwozia to problem, z którym wbrew pozorom mamy co jakiś czas do czynienia w różnych samochodach. W BMW X6 i X6 M odpadały spojlery z klapy bagażnika, podobnie w Volkswagenach Tiguan z pakietem R-line czy Renault Espace, a w Mercedesach AMG GT 4-Door dekielki od alufelg. Teraz podobny problem zaobserwowano w Mitsubishi.

Mitsubishi Eclipse Cross – odpadające listwy nadkoli

Przedstawiciel marki Mitsubishi w Polsce poinformował, że w Polsce rozpoczęła się poważna i duża akcja serwisowa dotyczące jednego z jego modeli. Okazuje się, że samochodach Mitsubishi Eclipse Cross (typoszereg GK1W, GK9W) z roczników modelowych 2018-2020, może dojść do wypięcia się zatrzasków listwy nadkola w trakcie jazdy z dużą prędkością. W rezultacie listwa może po prostu odpaść w trakcie jazdy i doprowadzić do poważnych obrażeń innych uczestników ruchu.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 3 371 pojazdów. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną poinformowani o konieczności zgłoszenia się do serwisu w celu montażu dodatkowego wspornika listwy nadkola przedniego prawego. Informacji związanych z kampanią serwisową udziela MMC Car Poland Sp. z o.o. (adres: ul. Cybernetyki 10, 02-677 Warszawa, tel. 22 46 31 920).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności