REKLAMA

Renault Espace ma problem, bo odpada w nim tylny spojler!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Renault · Dodane: 25 maja 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza akcja serwisowa dotyczą Renault Espace V. Problem stanowi tylny spojler, który może odpaść w trakcie jazdy zagrażając bezpieczeństwu innym użytkowników drogi. To już nie pierwsza akcja serwisowa tego typu. Wcześniej takie mankamenty ujawniono np. w Volkswagenie, BMW czy Mercedesie.

Spojler to istotny element auta odpowiadają za jego aerodynamikę. Ta jest z kolei kluczowa w kontekście nie tylko zużycia paliwa, ale i stabilności i jakości prowadzenia pojazdu. Siła docisku z jaką nawet niewielki spojler na klapie bagażnika dociąża tylną oś do drogi odpowiada masie nawet 40-60 kg. I to w samochodach osobowych, a nie torowych. Niestety w ostatnim czasie pojawiają się przypadki odpadania spojlerów w trakcie jazdy. I to nie tylko w tanich modelach jak VW Tiguan, ale także w tych najdroższych jak w Mercedes-Benz czy BMW. A to potrafi być naprawdę niebezpieczne.

Renault Espace – może odpaść tylny spoiler w trakcie jazdy

Koncern Renault przyznał, że w samochodach Renault Espace V, wykryto problem jakościowy, który może stanowić niebezpieczeństwo dla osób trzecich. Okazuje się, że w egzemplarzach, które zostały wyprodukowane w Douai  w Francji, istnieje możliwość odklejenia się poszycia tylnego spojlera i w konsekwencji jego całkowitego oderwania się w czasie jazdy. A to oznacza, że może przyczynić się do wypadku z udziałem innych uczestników ruchu.

Zobacz: Jak działa aktywna aerodynamika w samochodzie sportowym?

Wadliwe Renault Espace zostały wyprodukowane w okresie od 01 stycznia 2015 roku do 15 października 2018 roku. Przez ten czas na polski rynek trafiło 296 samochodów, które teraz musza pojawić się w ASO na naprawę. Koncern zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu kontroli i poprawienia mocowania lub wymiany tylnego spojlera. Informacji związanych z kampanią naprawczą udziela Renault Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Marynarska 13, 02-674 Warszawa; tel.: 800 900 803; e-mail: kontakt.klient@renault.com.pl).

Zobacz: W BMW mają problem! Powyżej 190 km/h odpadają spojlery!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności