REKLAMA

Odpadający spojler w Volkswagenie Tiguan R-line!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 26 kwietnia 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Volkswagen Tiguan R-line ma problem, bowiem jego spojler może odpaść w trakcie jazdy. Tym samym stwarza zagrożenie dla innych osób na drodze. Co ciekawe to już nie pierwsza akcja serwisowa dotycząca odpadającego spojlera i jak pokazuje życie, nie ostatnia.

W XXI wieku można oczekiwać od samochodów może nie tyle zupełnej bezawaryjności, co przynajmniej solidności montażu. W końcu technologia w zakresie chemii tj. klejów, spoiw itd. poszła mocno do przodu. Do tego projektowanie komputerowe i symulacje pozwalające tworzyć idealnie spasowane punkty mocowań, zatrzasków itd. Okazuje się jednak, że podobnie jak w latach 60-70. XX wieku, od auta nadal mogą odpadać części w trakcie jazdy.

Odpadający spojler w VW Tiguan

Jak poinformował przedstawiciel marki Volkswagen w Polsce, w samochodach Volkswagen Tiguan R-Line (typ: 5N), które zostały wyprodukowane w Niemczech pomiędzy 6. tygodniem 2016 r. a 11. tygodniem 2019 r., może dojść do poluzowania się lub odpadnięcia spojlera krawędzi dachu, co stwarza zagrożenie wypadku dla innych uczestników ruchu. I choć brzmi to zaskakująco, to problem jest jednak poważny.

Zobacz: Znaczek na kierownicy może zabić? Akcja serwisowa Chryslera!

Dlatego firma nie bagatelizuje go i wzywa Tiguny do ASO. Warto przy tym zauważyć, że tyko na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 236 samochodów. To sporo, biorąc pod uwagę dość niszowy charakter tego auta na naszych drogach. Właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu zamocowania spojlera krawędzi dachu dwoma dodatkowymi śrubami do pokrywy tylnej. Co ciekawe, nie jest to pierwsza akcja serwisowa dotycząca odpadających spojlerów. Wcześniej organizował ją Mercedes w Klasie E, a niedawno BMW:

Zobacz: W BMW mają problem! Powyżej 190 km/h odpadają spojlery!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności