REKLAMA

BMW M6 F06 wzywane do serwisu! Problem z odpadającym światłem!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: BMW · Dodane: 16 kwietnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza akcja serwisowa BMW M6 Gran Coupe z typoszergu F06, dotycząca wadliwego oświetlenia pojazdu. Usterka ta jest o tyle zadziwiająca, że problemem nie jest np. wadliwy układ elektryczny, a sposób mocowania lampy stopu. Okazuje się, że w trakcie jazdy może ona odpaść i spowodować zagrożenie na drodze, dlatego właściciele pojazdów są wzywani na serwis.

Nie da się ukryć, że w ostatnich tygodniach BMW ma zaskakujące problemy z odpadającymi częściami w swoich ekskluzywnych samochodach. Najpierw niemiecki koncern poinformował, że w BMW X6 oraz X6 M odpadają spojlery, a teraz okazuje się, że w topowym BMW M6 także są problemy z odpadającymi podzespołami nadwozia. Czyżby nadmierne poszukiwanie zysków doprowadziło do przesadnych oszczędności, które zagrażają teraz klientom marki? W końcu problemy z odpadającymi częściami w samochodach za setki tysięcy złotych nie powinny mieć absolutnie miejsca, bo negatywnie świadczy to o jakości aut albo ich montażu.

BMW M6 F06 – odpadająca lampa stopu

Do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęła informacja od polskiego przedstawiciela BMW, że w sportowym modelu BMW M6 Gran Coupe F06 są problemy z tylną lampa stopu. Okazuje się, że mankament ten jest na tyle poważny, że niemiecki koncern musiał zorganizować akcję serwisową. O co chodzi? W BMW M6 F06, które zostały wyprodukowane w latach 2013-2014, błędnie zamontowano wysokie światło hamowania, co grozi odłączeniem się lampy i w skrajnych przypadkach wypadkiem.

BMW M6 Gran Coupe F06 2014

Z tego powodu BMW wzywa do serwisu wszystkie modele z tych roczników. Tylko w Polsce akcja serwisowa dotyczy 45 egzemplarzy BMW M6 Gran Coupe. Przedsiębiorca zadeklarował, że skontaktuje się z właścicielami samochodów objętych kampanią oraz poinformuje o konieczności wizyty w warsztacie w celu poprawnego zamocowania światła hamowania. Niemiecki koncern zachęca też do kontaktu w sprawie akcji serwisowej pod numerem telefonu 022 279 71 00.

Zobacz: Kupiłeś nowe BMW M5 F90? Akcja serwisowa Cię nie ominie!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności