REKLAMA

Audi Q7 i Q8 z poważną wadą techniczną układu kierowniczego!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Audi · Dodane: 30 maja 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza akcja serwisowa dotycząca Audi Q7 i Q8. Auta mają wadliwie działające układy kierownicze, a ich usterka może doprowadzić do poważnego wypadku. Niemiecki koncern będzie wzywał właścicieli felernych egzemplarzy do serwisów w celu naprawy przekładni kierowniczej.

W klasie wyższej oczekiwania klientów co do możliwości samochodów są bardzo wysokie. Liczy się nie tylko nowoczesność konstrukcji, ale i niezawodność. Nie od dziś jednak wiadomo, że obecnie produkowane auta klasy Premium nie grzeszą bezawaryjnością, a lista drobnych usterek jakie może je trapić potrafi być zaskakująco długa. Gorzej, gdy wśród tych problemów pojawiają się te zagrażające bezpieczeństwu jazdy. Choć trudno w to uwierzyć, nawet auta za 500-600 tysięcy złotych potrafią zaskoczyć poważnymi wadami technicznymi.Tak jest np. w przypadku samochodów Audi.

Wadliwe Audi Q7 i Q8

Niemiecki koncern powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Audi Q7 (typ: 4M), wyprodukowanych w Niemczech między styczniem 2015 r. a lutym 2019 r. oraz Audi Q8 (typ: 4M) wyprodukowanych w Niemczech między wrześniem 2017 r. a lutym 2019 r., może dojść do poluzowania połączenia śrubowego między wałkiem kierowniczym a przekładnią kierowniczą, co może prowadzić do awarii układu kierowniczego i zwiększać ryzyko wypadku. Choć trudno w to uwierzyć, te luksusowe auta mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo dla swoich pasażerów. Na całe szczęście Audi przekonuje, że wadę techniczną ma tylko 11 samochodów, które trafiły na polski rynek.

Zobacz: Rusza kolejna akcja serwisowa dotycząca sportowego BMW M5 F90!

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu wymiany połączenia śrubowego. Informacji związanych z kampanią udziela Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań; tel. 61 650 39 55).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności