REKLAMA

Volkswagen Golf 2.0 TDI BMT – rusza akcja serwisowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volkswagen · Dodane: 2 maja 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Akcja serwisowa dla aut typu Volkswagen Golf z silnikiem 2.0 TDI BMT i manualną skrzynią biegów została rozpoczęta. W samochodach zostanie zaktualizowane oprogramowanie, które wcześniej fałszowało wyniki pomiarów emisji spalin. W samej tylko Europie do serwisów wezwanych zostanie 15 tys. takich aut. Akcja obejmuje jednak znacznie więcej samochodów. Kłamstwo jakiego dopuścił się Volkswagen wobec swoich klientów odbiło piętno na wizerunku marki.

Podczas opracowywania środków technicznych priorytet miały rozwiązania najkorzystniejsze dla klientów. Samochody, których dotyczy akcja zostały podzielone na grupy i według tego podziału ich właściciele zapraszani są do autoryzowanych serwisów. Takie rozwiązanie zapewni maksymalną efektywność procesu wdrażania aktualizacji. Po sprawdzeniu i zatwierdzeniu planu działań przez KBA do klientów skierowano pismo, w którym poinformowano ich o akcji serwisowej. W kolejnym piśmie Volkswagen poprosi właścicieli aut, aby uzgodnili z wybranym przez siebie Partnerem Serwisowym Volkswagena termin wizyty. Takie pisma zostaną wkrótce wysłane do właścicieli Golfów 2.0 TDI BMT z silnikami EA189.

Zobacz: Akcja serwisowa Volkswagena ruszyła w Polsce

Dla Volkswagena działającego w ścisłym porozumieniu z Federalnym Urzędem do Spraw Ruchu Drogowego najważniejszym celem jest, żeby zmiany techniczne nie miały wpływu na zużycie paliwa, osiągi czy też poziom hałasu emitowanego przez samochody, których dotyczy akcja. W wypadku Golfa 2.0 TDI BMT KBA potwierdziła, że ten cel został w pełni osiągnięty.

Zobacz: Jak sprawdzić czy mam wadliwy silnik Volkswagena?

Volkswagen z całą mocą pracuje nad wdrażaniem środków technicznych i dokona aktualizacji we wszystkich samochodach, których dotyczy sprawa emisji tlenków azotu. Odbywa się to w ścisłej współpracy z odpowiednimi urzędami. Volkswagen korzysta przy tym z obowiązującego w Europie prawa do wykonania niezbędnych czynności serwisowych. Stosowne środki techniczne zostaną wdrożone na koszt producenta. Ponadto w ramach akcji serwisowej klientom zostanie bezpłatnie zaoferowany odpowiedni zastępczy środek lokomocji.

Zobacz: Dlaczego silniki Volkswagena nie spełniają norm emisji spalin NOx?

Samochody, których dotyczy ta sprawa są bezpieczne i sprawne technicznie. Do czasu przeprowadzenia aktualizacji mogą w pełnym zakresie uczestniczyć w ruchu drogowym. Wdrażanie niezbędnych czynności serwisowych odbywa się w całej Europie zgodnie z planem działań i terminów ustalonym wspólnie z Federalnym Urzędem do Spraw Ruchu Drogowego.

Źródło: materiały prasowe Volkswagen

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności