REKLAMA

Hyundai Genesis może się zapalić! Zagrożenie jest w komorze silnika!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Hyundai · Dodane: 30 lipca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Hyundai Genesis DH wzywany jest na akcję serwisową, bowiem w jego komorze silnikowej może wybuchnąć pożar. W Polsce akcja przywoławcza już ruszyła, ale ze względu na niewielką sprzedaż tego modelu, serwisy musi odwiedzić mniej niż 30 samochodów.

Kolejne auto zagrożone pożarem? Nie brakuje miesiąca, abyśmy nie pisali o ryzyku zapalenia się choćby jednego modelu samochodu. Niektóre akcje są ogromne (jak np. Toyoty), inne dotyczą niewielkie liczby egzemplarzy. Ale problem jest i to coraz powszechniejszy. Wspomniana Toyota w ostatnich czasie miała już dwie duża akcje przywoławcze, co nie nie jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Co więcej, problem dotyczy też jej bardziej luksusowej marki czyli Lexusa.

Hyundai Genesis może spłonąć

Hyundai Motor Poland powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Hyundai, model: Genesis (DH) (wyprodukowanych w okresie od 19 czerwca 2013 r. do 9 marca 2020 r.), może dojść do zwarcia w obwodzie modulatora HECU, co stwarza ryzyko powstania pożaru w przedziale silnika.

Zobacz: Wadliwe kolektory w samochodach Volvo mogą spowodować pożar!

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są 23 auta. Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów, w celu wymiany bezpiecznika w obwodzie HECU i naklejenia etykiet. Informacji związanych z kampanią udziela Hyundai Motor Poland sp. z o.o. (adres: ul. Wołoska 24, 02-675 Warszawa; tel.: 0 800 444 000).

Zobacz: Ponad 50 tysięcy Toyot w Polsce może się zapalić! Akcja serwisowa!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności