REKLAMA

Wadliwe kolektory w samochodach Volvo mogą spowodować pożar!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Volvo · Dodane: 24 kwietnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Volvo S60, V60, V70 i V40 mają wadliwe kolektory, które mogą doprowadzić do pożaru samochodu. Akcja serwisowa dotyczy tysięcy aut, a ich właściciele są już wzywani do serwisów. Problemem jest niewłaściwie dobrany materiał, z którego wykonane są kolektory.

W celu obniżania kosztów, producenci aut stosują w wielu modelach te same części, a do tego szukają możliwie najtańszych rozwiązań służących ich produkcji. W rezultacie nie trudno o sytuację, że jedna wadliwa część, sprowadza konieczność wezwania do serwisów prawie całej floty modeli danego producenta. Obecnie problem taki ma szwedzkie Volvo. A wszystko przez źle zaprojektowany kolektor.

Wadliwe kolektory Volvo

Z informacji jaką otrzymaliśmy z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że w samochodach marki Volvo, modele: S60, V60, V70, V40 oraz V40CC z roku modelowego 2016-2017 jest problem z kolektorem wlotowym silnika, który wykonany jest z niewłaściwego materiału. Jak domniemamy mowa jest o kolektorze dolotowym, który pod wpływem temperatury może się odkształcić, a w rezultacie doprowadzić nawet do pożaru w komorze silnika. Kolektory wykonane z niewłaściwego tworzywa muszą zostać zastąpione nowymi.

Jak poważny jest to problem? Unifikacja silników w Volvo sprawiła, że skala problemu obejmuje naprawdę dużą ilość modeli. W rezultacie tylko na polskim rynku akcja serwisowa dotyczy aż 782 samochodów Volvo. Przedstawiciel szwedzkiej marki powiadomi właścicieli samochodów objętych akcją o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów Volvo w celu aktualizacji oprogramowania lub przebudowy części obwodu chłodzenia układu recyrkulacji spalin. Informacji związanych z kampanią serwisową udziela Volvo Car Poland Sp. z o.o. (adres: ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa; tel. 22 566 28 00).

Zobacz: Sportowa hybryda czyli Volvo S60 T8 Polestar!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności