REKLAMA

Marka Infiniti znika z Polski! Wyprzedaże sięgają 30%, ale co z serwisem?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 27 marca 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Firma Infiniti wycofuje się z Polski wraz z dniem 1 kwietnia 2020 roku. Jak i gdzie będzie odbywał się teraz serwis samochodów Infiniti? Czy gwarancja na auto będzie nadal respektowana? Infiniti uspokaja, że klienci marki zachowają pełną obsługę posprzedażową i wszelkie swoje prawa wynikające z gwarancji.

Samochody Infiniti to w mojej prywatnej ocenie jedne z najbardziej niedocenionych samochodów na rynku. Świetne właściwości jezdne wynikające z klasycznego układu napędowego, nowoczesne silniki Mercedesa, zaawansowany napęd hybrydowy łączący sportowe osiągi z niskim zużyciem paliwa i bardzo nowoczesne systemy bezpieczeństwa (słynna „tarcza” pozwalająca na prawie autonomiczną jazdę na autostradzie). Niestety próżność wynikająca z posiadania bardziej rozpoznawalnego znaczka na masce nie pozwoliła osiągnąć sukcesu autom tej marki. Bo pod względem technicznym samochody te nie ustępowały konkurencji. Ba, pod wieloma względami je dystansowały (np. przełomowy układ kierowniczy steer by wire wywodzący się z lotnictwa). Chociaż z drugiej strony trzeba przyznać, że to właśnie warszawski salon Infiniti osiągał rekordowe wyniki sprzedaży na tle innych punktów sprzedażowych w Europie.

Firma Infiniti wycofuje się z Polski

Infiniti kończy działalność w wyjątkowo trudnym czasie z uwagi na koronawirusa. W dniu 31 marca 2020 roku Centra Infiniti w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Sosnowcu, Warszawie i Wrocławiu wydadzą ostatnie samochody klientom. Ale nie żegnamy się – zastrzega Grzegorz Szczypior, prezes Grupy IP – jeszcze przez tydzień zapraszamy na wyjątkową wyprzedaż, a jednocześnie potwierdzamy utrzymanie na wiele lat pełnej opieki serwisowej.

Przede wszystkim chciałbym podziękować naszym klientom i partnerom – osobom, które w ciągu ponad jedenastu lat, kiedy mieliśmy zaszczyt reprezentować markę w Polsce, doceniły wyjątkowość samochodów wcześniej znanych w Europie tylko w wąskim gronie koneserów motoryzacji. Dziękuję w imieniu nas wszystkich za każde wspaniałe spotkanie.

Prezes Grupy IP zapewnia jednocześnie o utrzymaniu pełnej i niezawodnej obsługi posprzedażnej wszystkich Infiniti, które długo jeszcze będą jeździć po polskich drogach. Dla użytkowników Infiniti nic się nie zmienia. Opieka serwisowa marki będzie prowadzona we wszystkich lokalizacjach, w których dotąd funkcjonowały Centra Infiniti. Szczegółowe informacje będą umieszczane na stronie www.centruminfiniti.pl.

Infiniti Q60 Project Black S

Od 1 kwietnia obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną marki Grupa IP będzie realizować wespół z największym dealerem w Polsce – wielooddziałową Grupą PGD. Formalnie IP będzie dalej prowadziło serwisy w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku, a Grupa PGD otrzyma autoryzacje na kontynuowanie działalności serwisowej Infiniti w Sosnowcu, Krakowie i Poznaniu.  W tym miejscu warto przypomnieć, że to właśnie Grupa PGD zainicjowała w 2008 roku obecność Infiniti w Polsce, i z niej wyrosła Grupa IP. Warto przy tym pamiętać, że nawet jak firma znika z rynku, to możliwości naprawy, nawet poza ASO są duże, o czym nasza redakcja pisała już w poniższym poradniku:

Zobacz: Jak długo dostępne są części samochodowe w ASO?

Wycofanie marki Infiniti z Polski to jednak też okazja do zakupu auta klasy Premium w naprawdę atrakcyjnej cenie. Dostępne są już ostatnie egzemplarze tylko trzech modeli

  1. kompakt Q30,
  2. sportowy sedan Q50
  3. siedmiomiejscowy SUV QX60,

które kuszą rabatami sięgającymi 30%. Osobom chcącym skorzystać z jedynej w swoim rodzaju i wielkości akcji wyprzedażowej pozostaje szybki kontakt. A z uwagi na, niestety, nieszczęsny czas, kontakt wyjątkowy. Centra Infiniti zapewniają teraz przejście całego procesu zakupowego online, bez wizyty w salonie.

Infiniti Q50

W związku z oczywistą sytuacją niezbędnym jest poinformowanie, że wszystkie samochody demonstracyjne oraz wydawane klientom są na bieżąco ozonowane oraz dezynfekowane. Także osobista obsługa odbywa się z zachowaniem wszelkich zalecanych zasad i z ograniczeniem do niezbędnego minimum kontaktu osobistego.

Podsumowanie obecności Infiniti w Polsce

Żegnając się z dotychczasowym przedstawicielem marki, ale nie z samochodami Infiniti, warto krótko podsumować pewien rozdział w historii polskiego rynku dealerskiego. Infiniti miało swoją premierę w Polsce w listopadzie 2008 roku. Warszawski salon marki przez lata był salonem o największej sprzedaży Infiniti w Europie. Polskie przedstawicielstwo osiągało jedne z najwyższych na rynkach europejskich udziałów Infiniti w segmencie premium (nawet 1,24%), a w ciągu ponad jedenastu lat działalności sprzedało ponad 4 400 samochodów ze znakiem nieskończoności na masce. Czy marka wróci na Stary Kontynent z samochodami elektrycznymi? Czas pokaże.

Zobacz: Infiniti nagrodzone za silnik o zmiennym stopniu sprężania 2.0 VC-Turbo!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności