REKLAMA

Wyłudził kilka sportowych samochodów od firm leasingowych

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Policja · Dodane: 6 marca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Do 10 lat grozi 25-latkowi z Bochni, który wyłudzał auta od firm leasingowych. Zawierając z nimi fałszywe umowy, uzyskał w ten sposób kilka samochodów sportowych o wartości ponad miliona złotych. Auta udało się odzyskać.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bochni wykryli sprawcę kradzieży samochodów z kilku firm leasingowych na terenie Polski. Po zatrzymaniu 25-letniego mieszkańca Bochni, udało się odzyskać skradzione pojazdy o wartości ponad miliona złotych.

Wyłudzał auta od firm leasingowych

25-letni mieszkaniec Bochni w krótkim czasie dokonał przestępstw przeciwko kilku firmom leasingowym w Polsce, doprowadzając do niekorzystnego rozporządzania mieniem. W maju ubiegłego roku zawarł umowy leasingu na BMW M2 o wartości 245 tysięcy złotych i Alfa Romeo Giulii Q o wartości 285 tysięcy złotych, powtarzając to samo miesiąc później z inną firmą i doprowadzając do utraty samochodu marki Toyota GR Yaris o wartości prawie 155 tysięcy złotych. W styczniu tego roku wyłudził z kolei Volvo warte 500 tysięcy złotych.

Mieszkaniec Bochni oszukiwał firmy leasingowe, podszywając się pod inną osobę i wykorzystując jej dane osobowe oraz podrabiając jej podpis. Mężczyzna wprowadził w ten sposób firmy w błąd i podrabiał dowody spłat zawartych umów. Po otrzymaniu zawiadomień, policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bochni prowadzili śledztwo, które doprowadziło do zatrzymania podejrzanego.

Co grozi oszustowi?

Mężczyzna został oskarżony o wyłudzenie i przywłaszczenie mienia znacznej wartości oraz oszustwo, za które może grozić mu do 10 lat pozbawienia wolności. Bocheńscy policjanci w toku działań odzyskali wszystkie samochody, które 25-latek przywłaszczył. Łączna wartość pojazdów wynosi ponad milion złotych. Na wniosek bocheńskiej prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Sprawa jest w toku.

Zobacz: Ukradli z fabryki Mercedesa ponad 100 silników i 500 skrzyń biegów!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności