REKLAMA

Porsche Taycan ma pękające wahacze dlatego rusza akcja serwisowa!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 29 czerwca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Wadliwe wahacze w Porsche Taycan są przyczyną akcji serwisowej jaka rusza w Polsce. Nie trzeba tłumaczyć jak niebezpieczna jest to wada, dlatego klienci Porsche są już informowani o problemie i umawiani na naprawę. Akcja na szczęście obejmuje niewielką liczbę aut.

W ostatnim czasie auta z segmentu Premium mają poważne problemy z jakością mechaniki w swoich pojazdach. Co gorsza, problemy coraz częściej dotyczą elementów bezpośrednio odpowiedzialnych za prowadzenie, a tym samym bezpieczeństwo jazdy. Nie tak dawno informowaliśmy o wadliwe drążki kierownicze, które w czasie jazdy potrafią pęknąć, a teraz do podobnego, a nawet gorszego problemu przyznało się Porsche. A to przecież wierzchołek góry lodowej, bo ostatnim czasie mieliśmy już odpadające w czasie jazdy maski w Lamborghini, pożary w Lexusach, samoczynnie eksplodujące poduszki powietrzne w Mercedesie czy odpadające spojlery w BMW.

W Porsche mogą popękać wahacze

Przedsiębiorca Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki Porsche Taycan wykryto poważny problem konstrukcyjny. Okazuje się, że w  samochodach wyprodukowanych w Niemczech, może nastąpić pęknięcie dolnego wahacza wzdłużnego. A element ten odpowiedzialny jest za prawidłowe trzymanie i prowadzenie koła. Tym samym awaria może doprowadzić do problemów lub nawet utraty kontroli nad samochodem, zwiększając ryzyko wypadku.

Zobacz: Nowy Mercedes Klasy S ma wadliwe drążki kierownicze, które mogą pęknąć!

Warto zauważyć, że akcja serwisowa dotyczy obu wariantów modelu Porsche Taycan. Tym samym do serwisu wzywany jest sedan (oznaczenie Y1A), jak i odmiana „kombi” czyli Taycan Cross Turismo (oznaczenie Y1B). Łącznie na naszym krajowym rynku akcja serwisowa tylko, albo aż, 24 egzemplarze powyższych modeli. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą listownie zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu wymiany dolnego wahacza wzdłużnego z prawej strony przedniej osi. Informacji związanych z kampanią udziela Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. (adres: ul. Krańcowa 44, 61-037 Poznań; tel.: 61 650 35 54). Warto zauważyć, że nie jest to pierwsza akcja naprawcza modelu Porsche Taycan:

Zobacz: Porsche Taycan, 911 i 718 wzywane do naprawy! Rusza akcja serwisowa!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
koffi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
koffi
Gość
koffi

Skoro jeżdżą na chińskich częściach to co się dziwic? Zyski mają być wysokie a nie jakość. Chcesz coś trwałego kup Honde

Aktualności