REKLAMA

Giulia i Stelvio mają problem z automatycznym sterowaniem reflektorów

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 29 kwietnia 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Alfa Romeo Giulia i Stelvio mają wadliwie działająca funkcję automatycznego ustawiania reflektorów AFLS. W związku z tym rusza akcja serwisowa, mająca wyeliminować ten problem. Na szczęście rozwiązanie jest łatwe do wdrożenia, a włoska marka dokona naprawy bezpłatnie.

Samochody Alfa Romeo Giulia i Stelvio wbrew utartym stereotypom, nie borykają się z poważnymi usterkami. Jeśli obiektywnie popatrzymy na zakres problemów z jakimi zgłaszają się ich użytkownicy do serwisów, to są to głównie drobiazgi. Na tym tle, auta BMW i Audi, a nawet Mercedesa mają zdecydowanie szerszy zakres usterek, na dodatek znacznie droższych w naprawach. Nie bez przyczyny Alfa Romeo oferuje obecnie jedną z najdłuższych gwarancji na swoje auta – 5 lat albo 200 tysięcy km. Ale oprócz gwarancji, producent bierze odpowiedzialność za usterki mające wpływ na bezpieczeństwo, które wykryto nawet już po gwarancji. Obecnie Alfa Romeo zaprasza na bezpłatny serwis modele Giulia i Stelvio, mający poprawić działania reflektorów AFLS. Nieprawidłowości w ich działaniu są łatwe do usunięcia i mają poprawić skuteczność pracy reflektorów.

Alfa Romeo Giulia i Stelvio

Przedstawiciele marki Alfa Romeo w Polsce,  FCA Poland S.A. z siedzibą w Bielsku-Białej, rozpoczął akcję serwisową dotycząca modli Giulia i Stelvio. Włoski koncern doszukał się problemu w obrębie pracy reflektorów w obu auta. Z uwagi na bezpieczeństwo ich właścicieli, Alfa Romeo zaprosi właścicieli samochodów do serwisów, aby bezpłatnie usunąć nieprawidłowości w ich działaniu. Okazuje się bowiem, że w modelach Giulia i Stelvio, które zostały wyposażone w funkcję automatycznego ustawiania reflektorów (AFLS), samochody mogły zostać wyprodukowane i dostarczone do klientów z nieskalibrowanymi automatycznymi czujnikami położenia reflektorów.

Zobacz: Test Alfa Romeo Giulia Veloce Ti Q4 2.2 Diesel

W ramach kampanii przywoławczej do serwisów włoskiej marki zaproszonych zostanie 1 800 samochodów. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną poinformowania listownie o potrzebie stawienia się w ASO w celu wykonania adaptacji modułu AFLS. Informacji związanych z kampanią naprawczą udziela FCA Poland S.A. (adres: ul. Komorowicka 79, 43-300 Bielsko-Biała; tel.: 00 800 342 800 00 lub 33 813 55 10).

Zobacz: Test Alfa Romeo Stelvio Ti 2.0 Turbo Q4

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności