REKLAMA

Kierowcy BMW deklarują najmniej spowodowanych szkód z OC!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 17 października 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Właściciele samochodów marki BMW najrzadziej deklarują szkody z tytułu OC. Częściej do spowodowania szkód przyznają się np. kierowcy Nissana i Toyoty. Mimo tych deklaracji, ubezpieczyciele chyba nie dają im wiary, bowiem to kierowcy BMW płacą najwyższe składki za OC.

Ludzie siedzący w branży ubezpieczeniowej dobrze wiedzą, że właściciele samochodów marki BMW płacą wyższe składki ubezpieczeniowe. Wiedzą to także sami zainteresowani, którzy często skarżą się naszej redakcji, że spotykają ze zwyżką za polisę na auta tej marki. Co ciekawe, dane porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl sugerują inne ciekawe zjawisko mające miejsce na rynku ubezpieczeniowym.

Najmniej szkód z OC zgłaszają kierowcy BMW?

Okazuje się bowiem, że tylko 16,8% ze wszystkich właścicieli BMW deklaruje spowodowanie szkody w całej historii posiadania polisy OC. Jest to najniższy wynik wśród użytkowników najpopularniejszych marek aut. Ale to właśnie im ubezpieczyciele proponują najdroższe polisy (z danych porównywarki średnio 887 zł).

Zobacz: Ubezpieczenie auta a styl jazdy kierowcy – konferencja Connected Insurance

Powszechnie uważa się, że kierowcy aut marki BMW preferują dynamiczny, często niebezpieczny styl jazdy. Podobnego zdania są najwyraźniej też towarzystwa ubezpieczeniowe, które podwyższają im składki ubezpieczeniowe uznając, że ryzyko spowodowania przez nich kolizji jest wysokie. Dlatego w III kwartale 2019 r. to dla aut marki BMW średnia cena OC była najwyższa. Mimo to, jak wynika z danych rankomat.pl, właściciele BMW deklarują mniej szkód na drogach niż kierowcy innych samochodów. Nasuwa się jednak pytanie o wiarygodność tego raportu w kontekście prawdomówności jego uczestników….

Zobacz: Czy ubezpieczenie OC przechodzi na nowego właściciela samochodu?

Jak wynika z danych raportu, w III kwartale bieżącego roku najczęściej do szkód w całej historii OC przyznawali się kierowcy Nissana (21,7%), Toyoty (21,5%) i Mazdy (21,4%). Z drugiej strony najrzadziej deklarowali to właściciele BMW (16,8%). Na kolejnych miejscach byli posiadacze Audi (17,3%) oraz Fiata (17,4%).

Jak marka samochodów jest najtańsza do ubezpieczenia?

Biorąc pod uwagę 11 najpopularniejszych w Polsce marek samochodów, najmniej za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne płacili właściciele Renault (614 zł). Kilka złotych więcej zapłacili kierowcy Skody (619 zł) oraz Toyoty (624 zł). W III kwartale br. najwięcej za polisę płacili właściciele BMW (887 zł). Ponad 100 zł różnicy dzieli ich od drugiego miejsca wśród najdroższych i ponad 200 zł od trzeciego. Kierowcy Audi płacili średnio 760 zł, a Volkswagena 672 zł.

Wpływ na wysokość składki OC ma również ilość szkód spowodowanych przez kierowcę ubezpieczonego samochodu. W III kwartale 2019 roku właściciele pojazdów, którzy deklarowali brak szkód w swojej historii ubezpieczenia OC, za polisę OC płacili średnio 609 zł. Osoby będące sprawcami 1 szkody otrzymywali przeciętnie oferty OC droższe o 54 procent, natomiast najwięcej płacili kierowcy, którzy na swoim koncie mieli 3 szkody, bo ubezpieczenie OC było wtedy dla nich droższe aż o 231 procent!

Zobacz: Ubezpieczenie OC na raty rozłożone na 12 miesięcy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności