REKLAMA

Gdzie w Polsce są salony sprzedaży chińskich aut BAIC Beijing?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 13 grudnia 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Gdzie można kupić w Polsce chińskie samochody BAIC? Lista miast, w których są salony tej marki jest obecnie 10 pozycji. Ale do 2025 roku ma być w Polsce 35 salonów BAIC z samochodami Beijing 3, Beijing 5, Beijing 7 oraz kolejnymi modelami, jakie mają trafić na polski rynek.

Chińska firma samochodów BAIC przebojem weszła na polski rynek. Zaproponowała samochody w cenach znacznie niższych niż europejska, japońska czy koreańska konkurencja. Różnice są naprawdę ogromne, bo np. BAIC Beijing 5, kompaktowy SUV o bardzo przestronnym wnętrzu, bogato wyposażony kosztuje niecałe 128 tys. zł. Auto ma kompletne wyposażenie, zmienić można tylko kolor lakieru, a pod maska jest 177-konny silnik 1.5 Turbo zasilany benzyną, współpracujący z automatyczną skrzynią biegów. Podobnie skonfigurowane auta konkurencji kosztują co najmniej 30 tys. zł więcej. Nawet jeśli jakość wykończenia będzie odstawać od modeli europejskich, to różnica w cenie może to zrekompensować klientom. Tym bardziej, że BAIC już przed oficjalną premierą w Polsce otworzył w naszym kraju 10 salonów i serwisów, nie chcą popełnić błędów np. MG, które borykało się z problemami dostępności w Europie np. części zamiennych.

Salony i serwisy BAIC w Polsce

Najwięcej wątpliwości odnośnie chińskich aut budzi ich trwałość, a przez to dostępność części i możliwość przeprowadzania napraw. Oczekiwanie na części zamienne po kilka czy kilkanaście tygodni to poważny problem, jeśli właściciel musi spłacać raty leasingowe za niesprawne auto. BAIC postanowił temu zaradzić. Zanim oficjalnie zaprezentowano samochody w Polsce, wcześniej stworzono sieć dilerską, wraz autoryzowanymi serwisami obsługi (ASO). Na ten moment w Polsce jest 10 salonów sprzedaży i serwisów BAIC, które znajdują się w takich miastach jak: Warszawa, Opole, Gorzów Wielkopolski, Wrocław, Szczecin, Zielona Góra, Kraków, Konin, Łodź i Gdynia. Lista dilerów BAIC znajduje się poniżej:

Lista dilerów BAIC w Polsce, stan na grudzień 2023 roku. 

Ale to nie koniec. Chińska firma zamierza szybko rozbudować sieć swoich obiektów. Do 2025 roku lista salonów i serwisów ma liczyć już 35 obiektów, a już w 2024 roku wzrośnie z 10 do 16 lokalizji (po 1 na każde województwo). Docelowo największa miasta mają mieć do 2025 roku po 2 punkty dilerskie i naprawcze.Wszystko, aby uniknąć problemów serwisowych konkurencji.

Planowana sieć salonów sprzedaży i serwisów BAIC w Polsce. 

Jakby tego było mało, w trakcie rozmów kuluarowych dowiedzieliśmy się, że w Polsce powstanie HUB logistyczny firmy BAIC, który będzie obsługiwał Europę Centralną i Środkową. Zajmować się on będzie dostawami części i samochodów, a potem rozdysponowaniem ich na pozostałe kraje, adekwatnie do potrzeb.

Zobacz: Widzieliśmy MG4 – to najtańszy i najszybszy elektryk w Polsce

Warto przy tym też przytoczyć słowa prezesa Jerzego Prządki, który podczas konferencji z dziennikarzami, przedstawił plany sprzedażowe marki BAIC w Polsce na najbliższe lata. A te są na pewno ambitne, chociaż to życie zweryfikuje, czy realne. Według prognoz na 2024 roku, firma ma sprzedać w naszym kraju ok. 2500 samochodów, osiągając 0,5% udział w rynku. Ale w kolejnym roku zamierza podwoić te wyniki odpowiednio do 5000 aut i 1-procentowego udziału w rynku. Trzeba przyznać, że to może się stać tylko wtedy, gdy za niskimi cenami pójdzie dobra jakość i odpowiednie zaplecze serwisowe. Jeśli tak będzie, to konkurencja naprawdę będzie mieć duże problemy, bo BAIC zamierza niebawem pokazać znacznie więcej modeli aut.

Zobacz: BAIC Beijing 3 i Beijing 5 – tanie chińskie samochody są już w Polsce

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jacek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek
Gość
Jacek

Widzę, że Stalowa Wola jako punkt sprzedaży i serwisu jest pominięta. Szkoda

Aktualności