REKLAMA

Wadliwe turbo w Volvo może uszkodzić silnik! Rusza akcja serwisowa!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 4 listopada 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza kolejna akcja serwisowa Volvo w tym roku. I kolejna poważna. W samochodach Volvo XC60 i XC90 napędzanych jednostkami Diesla, wadliwe turbosprężarka może uszkodzić silnik. Z tego powodu szwedzki koncern ogłosił akcję przywoławczą do serwisów.

Ostatnich miesiącach Volvo nie ma dobrej passy. Spora liczba akcji serwisowych negatywni rzutuje na obraz marki. Problemy z brakiem paliwa i zatrzymaniem się auta na skutek wadliwego modułu DIM, wyłączenie się silnika na skutek awarii pompy paliwowej czy problemy ze wspomaganiem hamulców w XC40 to tylko niektóre, z ostatnich akcji serwisowych Volvo z tego roku. Teraz rozpoczyna się kolejna.

Wadliwa turbosprężarka może zniszczyć silnik Volvo

Jak poinformowali przedstawiciele marki Volvo, tym razem mają oni problem ze swoimi topowymi SUV-ami. Okazuję się, że w samochodach Volvo XC60 i Volvo XC90 z roku modelowego 2020, która posiadają silnik Diesla, może dojść do uszkodzenia jednostki napędowej. Problem jest jednak konsekwencją niesprawności elementu osprzętu silnika. Chodzi mianowicie o wadliwą turbosprężarkę.

Zobacz: Test Volvo XC60 T6 R-Design

Jak informują specjaliści Volvo, specjaliście szwedzkiej marki odkryli, że jej niewłaściwa konstrukcja może doprowadzić do jej awarii i uszkodzenia. Co więcej, gdy ulegnie awarii może doprowadzić też do zniszczenia częściowego silnika, a tym samym do jego wyłączenia w trakcie jazdy. A to już stanowi zagrożenie bezpieczeństwa jazdy. Jeśli auto byłoby w trakcie manewru wyprzedzania, mogłoby dojść do ogromnej tragedii. Dlatego Szwedzki jak najszybciej uruchomiają akcję serwisową, także w Polsce. Tylko w naszym kraju kampanią naprawczą objętych jest łącznie 437 samochodów Volvo. Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów, w celu wymiany turbosprężarki.

Zobacz: Twoje Volvo może nie dojechać do celu! Rusza akcja naprawcza!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności