REKLAMA

Twoje Volvo może zgasnąć w trakcie jazdy przez przepalony bezpiecznik!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 13 lipca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Samochody Volvo z lat 2019 i 2020 przez przepalony bezpiecznik pompy paliwowej mogą zatrzymać się na drodze. Problem jest o tyle poważny, że usterka może wpłynąć na bezpieczeństwo pasażerów poprzez zgaszenie silnika podczas wyprzedzania. Akcja serwisowa dotyczy szeregu modeli od S60 przez XC60 aż po S90 i S90L.

Dość nietypowy problem zaobserwowano w samochodach Volvo z lat 2019-2020. Okazuje się, że w trakcie jazdy może dojść do wyłączenia się silnika, a tym samym utraty panowania nad autem przez kierowcę. Problem jest szczególnie poważny w wersjach z silnikami spalinowych, natomiast modele hybrydowe, choć też dotyczy ich ta usterka, są bezpieczniejsze do zatrzymania, z uwagi na możliwość kontynuacji jazdy tylko na silniku elektrycznym.

Wadliwy bezpiecznik w autach Volvo

Jak wynika z informacji przekazanej przez polski oddział Volvo, w samochodach szwedzkiej marki został wykryty problem w układzie zasilania paliwem. Przyczyna jest prozaiczna, ale konsekwencje bardzo poważne. W samochodach Volvo S60, V60, V60CC, S90, V90, V90CC, S90L, XC60 i XC90 (rok modelowy 2019-2020), może dojść do przepalenia 15-amperowego bezpiecznika (15A) w niskociśnieniowej pompie paliwowej. W efekcie tego może dojść do zgaśnięcia silnika bez możliwości jego ponownego odpalenia. Tym samym kierowca może stracić kontrolę nad autem, co może zwiększyć ryzyko wypadku.

Zobacz: Test Volvo S60 T6 AWD

W przypadku pojazdów hybrydowych możliwe jest bezpieczne zatrzymanie się lub kontynuowanie jazdy do momentu wyczerpania się energii elektrycznej w akumulatorze. Usterka zostanie zasygnalizowana poprzez komunikat modułu informacyjnego kierowcy (DIM). Na rynku polskim akcja serwisowa dotyczy 3404 aut. Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów, w celu wymiany bezpiecznika.

Zobacz: Porsche Taycan ma pękające wahacze dlatego rusza akcja serwisowa!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności