REKLAMA

Prawdziwa Toyota GR Yaris do wygrania w grze komputerowej!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 2 czerwca 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Jeśli grywasz w serię rajdów WRC w ramach cyklu eSports WRC, to masz szansę wygrać prawdziwą Toyotę GR Yaris! Toyota będzie bowiem wspierać wirtualne rajdy samochodowe w ramach Mistrzostw eSports WRC. W ramach promocji gier WRC 8 i WRC 9 japoński koncern przygotował nagrodę specjalną dla zwycięzcy całego cyklu. Jest zatem o co walczyć!

Świat wirtualny jest coraz poważniej traktowany nawet przez ogromne korporacje co pokazuje przykład zespołu Toyota Gazoo Racing. Sponsoring cyklu eSports WRC oraz nagroda główna dla zwycięzcy, a także współpraca przy promocji oficjalnej gry WRC 9 –  to jego cele na ten sezon. Dla Toyota Gazoo Racing e-sport jest ważną częścią działalności. Od dwóch lat marka angażuje się w organizację GR Supra GT Cup, czyli wyścigowej rywalizacji w grze Gran Turismo. Teraz przyszedł czas na rajdy, w których od powrotu do WRC w 2017 roku japońska marka odnosi sukcesy. W tym roku Toyota Gazoo Racing będzie wspierać rywalizację w ramach oficjalnego wirtualnego cyklu rajdowych mistrzostw świata jako sponsor eSports WRC.

Toyota GR Yaris do wygrania w grze WRC

Obecnie trwa piąty sezon wirtualnych mistrzostw świata w rajdach. Wielki finał zaplanowano na październik, a zwycięzca całego cyklu odjedzie z niezwykłą nagrodą – Toyotą GR Yaris. To najnowszy hot-hatch japońskiej marki. I jedno z najbardziej wyjątkowych aut na rynku. Pod lekkim, trzydrzwiowym nadwoziem drzemie 3-cylindrowy silnik 1.6 L o mocy aż 261 KM, który przekazuje napęd na wszystkie cztery koła poprzez manualną skrzynię biegów. Z racji zaawansowanego napędu 4×4 z dwoma Torsenami jest to prawdziwa rajdówka w cywilnym wydaniu.

Zobacz: Sportowa Toyota Yaris GR oficjalnie! Prawdziwe daily WRC!

Współpraca z Nacon, wydawcą gry, oraz jej twórcami, czyli firmą KT Racing, nie będzie ograniczała się jedynie do zaoferowania nagrody głównej. Toyota Gazoo Racing będzie aktywnym promotorem gier WRC 8 oraz nowej WRC 9, która będzie miała premierę 3 września 2020 roku.

„Jako partner eSports WRC cieszymy się, że będziemy mogli dać radość z rajdów na całym świecie. E-motorsport jest jednym z filarów Toyota Gazoo Racing. Zainteresowanie wirtualnym ściganiem rośnie, a nasza oferta aut sportowych też jest coraz szersza. Dlatego chcemy sprawić, by zarówno auta, jak i rywalizacja były jak najbardziej przystępne dla fanów. Przy okazji może wychowamy kolejne pokolenie miłośników aut” – powiedział Andrea Carlucci z Toyota Motor Europe.

Zobacz: Toyota GR Yaris – polska cena zaczyna się od 143 900 zł!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności