REKLAMA

Toyota GR Yaris – polska cena zaczyna się od 143 900 zł!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 30 kwietnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Sportowa Toyota Yaris GR ma już polski cennik. Jej podstawowa cena jest bardzo wysoka, ale po uwzględnieniu wręcz niezbędnych dodatków, staje się jeszcze wyższa. Chętnych raczej jednak nie zabraknie. Trzeba się jednak spieszyć, bo sprzedaż auta jest w Polsce limitowana do 300 egzemplarzy.

Już 4 maja zaczyna się przedsprzedaż Toyoty GR Yaris. Jej cena robi równie duże wrażenie co poziom zaawansowania technicznego. Cennik GR Yarisa rozpoczyna się kwotą 143 900 zł. Jest to w zasadzie kompletnie wyposażone. Tyle tylko, że nie posiada ono w tej odmianie najważniejszego, czyli pakietu rozwiązań do sportowej jazdy. A to przeczy idei kupowania tego tak drogiego hot hatcha, który i tak nie mógłby pokazać swojego pełnego potencjału. Dlatego realna cena Toyoty GR Yaris to przynajmniej 162 900 zł bo tyle kosztuje wersja Dynamic Sport.

Toyota GT Yaris – wersje, wyposażenie i ceny

GR Yaris jest standardowo wyposażony w sportowe fotele GR z alcantary z podgrzewaniem, systemy bezpieczeństwa Toyota Safety Sense, podwójne końcówki układu wydechowego oraz 18-calowe felgi aluminiowe z oponami Dunlop SP Sport MAXX050. Do wyboru są cztery kolory nadwozia – White Pearl, Emotional Red, Precious Black i Super White. Podstawowa wersja Dynamic kosztuje 143 900 zł.

Jednak nie da się ukryć, że standardowa wersja Dynamic, nie ma najważnijeszego czyli zestawu 2 szper na obu osiadach. Dlatego wyposażenie Dynamic można wzbogacić o pakiety Sport lub VIP. W wersji Dynamic Sport Yaris otrzymuje mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu LSD Torsen z przodu i z tyłu oraz kute felgi aluminiowe 18” z oponami Michelin Pilot Sports 4s. GR Yaris z Pakietem Sport ma również zawieszenie dostrojone pod jazdę torową. Dzięki temu GR Yaris zyskuje jeszcze lepsze właściwości jezdne i większą precyzję prowadzenia. Samochód z takim wyposażeniem kosztuje 162 900 zł. Zakup GR Yarisa bez pakietu Sport jest zupełnie bezsensowne i zemści się nie tylko w codziennej  jego eksploatacji (tej sportowej), ale i przy odsprzedaży samochodu z uwagi na znacznie mniejsze zainteresowanie kupujących.

Pakiet VIP wnosi do GR Yarisa więcej technologicznego wsparcia kierowcy. Obok systemu multimedialnego z nawigacją Toyota Touch 2 with GO i systemu nagłośnienia Premium Audio JBL pojawia się wyświetlacz HUD na przedniej szybie. Pakiet zawiera także system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) oraz przednie i tylne czujniki parkowania. GR Yaris Dynamic VIP kosztuje 154 900 zł.

Sportowa konstrukcja i właściwości jezdne

Nowy sportowy model jest napędzany trzycylindrowym, turbodoładowanym silnikiem 1,6 l o mocy 261 KM (wersja europejska jest słabsza od japońskiej i amerykańskiej), współpracującym z manualną skrzynią o 6 biegach. Wyróżni ją napęd na cztery koła GR-FOUR, lekka konstrukcja nadwozia, która zapewniająca stosunek masy do mocy 4,9 kg/KM i specjalnie zaprojektowane, sportowe zawieszenie. Masa auta wynosi tylko 1280 kg. GR Yaris przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,2 s i rozpędza się maksymalnie do 230 km/h (prędkość ograniczona elektronicznie).

Zobacz: Preparat do naprawy silnika XADO – sprawdzamy działanie i zastosowanie

Nowy globalny hot hatch GR Yaris trafi do polskich klientów w drugiej połowie roku, ale już 4 maja Toyota rozpoczyna przedsprzedaż modelu. Zamówienia będzie można składać on-line przez specjalną stronę. Szczegóły techniczne GR Yarisa dotyczące m.in. zaawansowanego napędu znajdziecie w poniższym artykule:

Zobacz: Sportowa Toyota Yaris GR oficjalnie! Prawdziwe daily WRC!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności