REKLAMA

Jeden manewr Maserati kosztował kierowcę 24 punkty karne

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Lubuska Policja · Dodane: 10 października 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kierowca Maserati w kilkanaście sekund zebrał 24 punkty karne. Do tego jego konto bankowe uszczupliło się o prawie 2 tysiące złotych. Nowe przepisy wyraźnie zaostrzyły kary za wykroczenia drogowe, co sprawia, że wykonanie czasem jednego nieprzemyślanego manewru może kosztować utratę prawa jazdy.

Wysoki mandat oraz 24 punkty w zaledwie kilkanaście sekund, to konsekwencje za złamanie przepisów drogowych przez kierowcę Maserati. 44-latek nie dostosował się do zakazu wyprzedzania i przekroczył dopuszczalną prędkość. Takie zachowanie w połączeniu z nowymi przepisami karane jest znacznie większą ilością punktów karnych. Konsekwencje dla kierowcy sportowego auta, to mandat w kwocie 1800 złotych i 24 punkty karne.

Surowa kara w kilkanaście sekund

Od września 2022 roku nastąpiły kolejne zmiany w przepisach drogowych, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa. Wyższe mandaty i więcej punktów karnych za najbardziej niebezpieczne zachowania na drodze mają być narzędziem do ciągłej pracy na rzecz zapobiegania drogowym tragediom. Dzięki nowym przepisom kierowcy powinni mieć świadomość, że pośpiech i bagatelizowanie prawa drogowego niesie ze sobą nie tylko duże ryzyko wypadku, ale również surowe konsekwencje.

Zobacz: Za co grozi 15 punktów karnych? Lista wykroczeń

Przekonał się o tym kierowca maserati, który w czwartek (6 października) tak bardzo się spieszył, że wyprzedzał ciąg pojazdów pomimo linii podwójnej ciągłej oraz przekroczył dozwoloną prędkość. 44-latek został zatrzymany do kontroli przez patrol strzeleckiej drogówki w nieoznakowanym radiowozie. Policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w kwocie 1800 złotych i 24 punkty karne.

Zobacz: Policjanci przeszli szkolenie na Renault Megane RS Trophy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności