Nowe Renault Megane sedan – pierwsze zdjęcia i dane techniczne

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Renault · Dodane: 12 lipca 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W sieci pojawiły się zdjęcia prezentujące nowe Renault Megane w wersji sedan. Francuska limuzyna klasy C wygląda na nich zaskakująco dobrze. Proporcje nadwozie zostały zachowane, dzięki czemu bryła auta ma ciekawy i dynamiczny kształt.

Nowa linia stylizacyjna samochodów marki Renault może się podobać. Zarówno Talisman jak i Megane to auta wyraźnie odróżniające się od pojazdów innych producentów. Z drugiej jednak strony są też niezwykle podobne do siebie, na czym zyskują poniekąd klienci decydujący się na nowe Megane a tracą amatorzy Talismana. Tym bardziej, że nowe Megane sedan jest niezwykle podobne do większej i droższej limuzyny Renault, a w mojej ocenie także ładniejsze.

Zobacz: Renault Clio GT i RS z poważną wadą fabryczną!

Pod względem technicznym nowy Megane sedan nie będzie różnił się od wersji hatchback i podobnie jak on będzie bazowało na modułowej platformie CMF C/D. Oprócz większego bagażnika, którego kubatura sięgnie 508 litrów i nieco inaczej zaprojektowanej przestrzeni pasażerskiej w drugim rzędzie siedzeń, większych różnic nie zaobserwujemy.

Renault Megane sedan 2017

Renault Megane sedan 2017

Renault Megane sedan 2017 – silniki

Pod maską nowego Renault Megane sedan znaleźć się będzie mógł jeden z 5 silników. Ich gama obejmuje dwa silniki benzynowe:

  1. wolnossący 1.6 SCe 114 KM dostępny z 5-biegowym manualem lub bezstopniową skrzynią biegów CVT;
  2. turbodoładowany 1.2 TCe 130 KM połączony z 6-biegową ręczną przekładnią lub 6-stopniowym, dwusprzęgłowym automatem EDC;

i trzy turbodoładowane silniki Diesla:

  1. 1.5 dCi 90 KM z 6-stopniowym manualem;
  2. 1.5 dCi 110 z 6-stopniowym manualem lub 6-biegowym automatem EDC;
  3. 1.6 dCi 130 KM  6-stopniowym manualem.

Nowe Megane sedan oferowane będzie oczywiście także z systemem multimedialnym R-LINK 2, kolorowym wyświetlaczem przeziernym HUD, prawie 9-calowym tabletem na desce rozdzielczej czy zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa (m.in. Advanced Emergency Braking System, Lane Departure Warning).

Renault Megane sedan 2017

Zobacz: Test Renault Twingo 0.9 TCe 90

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności