REKLAMA

Porsche 911 docenione za wysoką jakość i bezawaryjność!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Porsche · Dodane: 11 lipca 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Porsche 911 zostało docenione przez amerykańskich klientów za bezawaryjność i jakość. Opinie o tym modelu zebrał instytut J.D. Power, który ocenił jakość szeregu aut na podstawie pierwszych 3 miesięcy ich eksploatacji. W rankingu wysoko oceniono także drugie auto niemieckiego koncernu czyli Porsche Macana.

Działalność produkcyjna Porsche ustanawia najwyższe standardy jakości: w tegorocznym raporcie „Initial Quality Study”, przeprowadzonym przez amerykański instytut badawczy J.D. Power, kultowy model 911 zdobył najwyższą ocenę spośród wszystkich uwzględnionych modeli i po raz piąty z rzędu zajął czołową pozycję w swoim segmencie. Także najnowszy reprezentant gamy modelowej Porsche – kompaktowy SUV Macan – wypadł najlepiej w swojej klasie. Z kolei w rankingu jakości fabryk zlokalizowanych w regionie Europy i Afryki na pierwszym miejscu uplasował się główny zakład produkcyjny firmy w Stuttgarcie-Zuffenhausen. W badaniu „Initial Quality Study” wzięło udział ponad 80 tysięcy kierowców, którzy oceniali swoje nowo zakupione samochody po 3 miesiącach użytkowania. Łącznie, zestawienie uwzględnia 245 modeli aut 33 różnych marek.

Zobacz: Lexus GS oraz CT 200h najbardziej niezawodne?

„Zadowoleni klienci – to właśnie oni napędzają nas do działania” – mówi Oliver Blume, Prezes Zarządu Porsche AG. „Każdego dnia nasz zespół z wielkim zaangażowaniem dba o to, by zapewnić im tę szczególną jakość Porsche. To efekt intensywnej pracy, która na każdym etapie, w każdym aspekcie wyraża miłość do perfekcyjnych sportowych aut”.

Kultowe Porsche 911 już po raz piąty z rzędu zajmuje pierwsze miejsce w kategorii: „Średniej wielkości samochód sportowy marki premium”. Tym samym amerykańscy klienci już od 2012 roku wystawiają sportowej legendzie z Zuffenhausen najwyższe noty za jakość. Jednocześnie „911” zebrała od użytkowników najmniej uwag spośród wszystkich modeli ocenianych w tegorocznym zestawieniu. Model Macan zdobył z kolei czołową pozycję w kategorii: „Kompaktowy SUV marki premium” – i powtórzył w ten sposób swój ubiegłoroczny sukces, gdy po raz pierwszy został uwzględniony w raporcie.

Porsche Macan GTS 2017

Porsche Macan GTS 2017

Bazując na wynikach ankiet, przedstawiciele instytutu J.D. Power stworzyli też ranking zakładów produkcyjnych. W regionie Europy i Afryki pierwsze miejsce zajęła główna fabryka Porsche w Stuttgarcie-Zuffenhausen, gdzie wytwarzane są zarówno modele 911, jak i 718 Boxster oraz 718 Cayman.

Zobacz: Porsche 718 Cayman – lepsze osiągi i niższa cena!

„Każde Porsche to dowód naszych kompleksowych standardów w zakresie jakości” – mówi Albrecht Reimold, Członek Zarządu Porsche AG ds. produkcji i logistyki. „Sportowcy oceniają się na tle rywali przez pryzmat wyników oraz wskaźników efektywności, i tak samo my w Porsche budujemy nasze samochody. Nasi pracownicy są świadomi tych wyzwań, traktując je zarówno jako przyjemność, jak i motywację”.

Porsche 911 Carrera 4

Porsche 911 Carrera 4

Przygotowywane przez uznany instytut J.D. Power zestawienie „Initial Quality Study” służy do porównania oceny jakości pojazdów po 90 dniach od chwili odbioru. W ramach tegorocznej, trzydziestej już edycji badania, organizowanej w okresie od lutego do maja 2016 roku, zebrano opinie ponad 80 tysięcy amerykańskich kierowców. W ankietach oceniali oni swoje samochody pod kątem 233 kryteriów, takich jak wrażenia z jazdy czy układ napędowy.

Zobacz: Nowe Porsche 911 2016 – turbo, skrętna tylna oś i zawieszenie PASM

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności