REKLAMA

Lexus GS oraz CT 200h najbardziej niezawodne?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Lexus · Dodane: 26 czerwca 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Lexus GS oraz CT 200h okazały się najbardziej niezawodne w rankingu IQS prowadzonym przez firmę J.D. Power. Ranking dotyczył aut z rynku amerykańskiego i co ciekawe badał stopień niezawodności nowych aut w ciągu pierwszych 90 dni od daty zakupu pojazdu! Okazuje się bowiem, że nowe auta wcale nie są tak niezawodne, jak przekonują do tego „znawcy” tematu.

Prowadzony przez firmę J.D. Power od 30 lat ranking IQS ocenia niezawodność pojazdów w ciągu pierwszych 90 dni od daty zakupu. Kryterium oceny jest liczba usterek na 100 samochodów – im niższy wynik w ośmiu badanych kategoriach problemów, tym wyższa pozycja modelu w rankingu.

Zobacz: Ranking niezawodności aut – Toyota oceniona wysoko

Lexus CT 200h, luksusowy, kompaktowy hatchback z hybrydową jednostką napędową o mocy 136 KM, zajął pierwsze miejsce w kategorii niewielkich samochodów klasy premium, pokonując BMW serii 2 i Mercedesa CLA. Limuzyna Lexus GS, dostępna w Polsce w dwóch wersjach hybrydowych GS 300h i GS 450h, a także GS 200t z turbodoładowanym silnikiem o mocy 245 KM i w wyczynowej wersji GS F z pięciolitrowym silnikiem V8 o mocy 477 KM, okazała się najbardziej niezawodna wśród dużych samochodów luksusowych, wyprzedzając Audi A7 i Hyundai Genesis.

Lexus GS F 2016

Lexus GS F 2016

Zobacz: Lexus GS F samochodem medycznym w wyścigach V8 Supercars!

W swoich kategoriach pierwsze miejsca zajęły również modele macierzystego koncernu Lexusa – Toyota Motor Corporation: Scion tC (sprzedawany w USA model na platformie Avensis), Toyota Camry, Toyota Corolla i Toyota Highlander. Firma J.D. Power przyznała również za najwyższą jakość produkcji nagrody Platinum Plant Quality Award dwóm fabrykom Toyota Motor Corporation – Georgetown 3, wytwarzającej nieobecne w polskich salonach Lexusy ES, oraz Kyushu 2, w której powstają Lexusy ES i RX.

Lexus CT 200h 2011

Zobacz: Używany Lexus CT 200h – ceny części i przeglądów

Autorzy raportu podkreślili, że w minionych kilku latach nastąpił ogromny wzrost jakości pojazdów, zwłaszcza wśród trapionych wcześniej problemami samochodów spoza segmentu premium. Warto dodać, że kłopoty odnotowane przez modele japońskiego producenta aut luksusowych dotyczyły drobnych elementów wyposażenia wnętrza oraz wygody korzystania z nawigacji – w pozostałych kategoriach Lexusy uzyskiwały maksymalne oceny.

Zobacz: Automatyczne skrzynie biegów Lexusa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności