REKLAMA

Jak dotkliwy jest mandat za jazdę hulajnogą po pijanemu?

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 29 sierpnia 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Czym grozi jazdą hulajnogą pod wpływem alkoholu? Przede wszystkim wysokie mandaty. W ostatnich dniach Policja przykładnie ukarała kilku pijanych cyklistów. Ich przykład to przestroga dla innych osób, które nie znają kar jakie grożą za taką jazdę.

W ostatnich dniach nasiliła się kontrola osób, poruszających się na elektrycznych hulajnogach. Służby są coraz częściej świadkami wypadków z ich udziałem bądź wykroczeń jakich się dopuszczają. Wraz z końcem sezonu wakacyjnego pojawiły się m.in. przypadki jazdy elektryczną hulajnogą pod wpływem alkoholu. Kary za to wykroczenie (póki co) są wysokie, chociaż trzeba przyznać, że nadal niewspółmierne do zagrożenia jakie powodują przede wszystkim wśród przechodniów i dzieci.

Dnia 24 sierpnia tego roku na terenie gminy Zielonki, miejscowi policjanci, podczas patrolowania ulic, zauważyli niepewnie poruszającego się na elektrycznej hulajnodze uczestnika ruchu drogowego. Stróże prawa podejrzewając, że może on być pod działaniem alkoholu, zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się 56-letni mieszkaniec tej gminy. Policjanci zbadali go alkomatem, którego wynik wskazywał na ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości 56-latek został ukarany grzywną w wysokości 2,5 tysiąca złotych mandatu.

Hulajnogi elektryczne stają się bardzo popularnym środkiem transportu osobistego wśród turystów i mieszkańców Zakopanego. Niestety, korzystają z nich również osoby, które łączą przyjemność jazdy z alkoholem. Policjanci z zakopiańskiej drogówki patrolując 25 sierpnia  ulice Zakopanego około godziny 2 w nocy na ulicy Gimnazjalnej zwrócili uwagę na jadących  na hulajnogach elektrycznych 2 mężczyzn. Styl ich jazdy wskazywał, że mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Intuicja i tym razem nie zawiodła mundurowych, gdyż jak się okazało 22-latkowie z województwa mazowieckiego mieli w organizmie odpowiednio 0,6 i 1,6 promila alkoholu. Za swą nierozsądną przejażdżkę ukarani zostali mandatami po 2500 zł.

Zobacz: Hulajnogi elektryczne tylko z kartą rowerową od 2020 roku!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności