REKLAMA

Wadliwa pompa paliwa w samochodach Honda zostanie wymieniona

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 13 października 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Honda poinformowała o akcji serwisowej, w wyniku której wymieniona ma zostać wadliwa pompa paliwa stosowana w kilku modelach japońskiej marki.  Akcja dotyczy czterech samochodów tj. Hondy Civic, CR-V, HR-V i NSX. Usterka jest prosta do wyeliminowania, a japoński koncern postanowił usunąć ją na swój koszt.

Honda znana jest z wysokiej bezawaryjności swoich samochodów. Jednak i jej zdarzają wpadki, chociaż mają one raczej charakter incydentalny na tle konkurencji. Co więcej, japoński koncern potrafi zaingerować nawet w przypadku aut, których nie produkuje od kilkudziesięciu lat! Tak było np. w przypadku akcji dotyczącej Hondy Integry, którą wezwano na bezpłatną akcję serwisową po 20 latach od rozpoczęcia sprzedaży (więcej -> Honda Integra wzywana do ASO! Po 20 latach rusza akcja serwisowa!). Tym razem Honda postanowiło rozwiązać problem z pompą paliwa.

Wadliwa pompa paliwa

Honda poinformowała, że rozpoczyna akcję serwisową dotyczącą 4 modeli auta. Okazuje się, że samochodach Honda Civic, CR-V, HR-V i NSX, może pracować wadliwa pompa paliwa. Konstruktorzy dostrzegli, że w niektórych jej modelach, może dojść do odkształcenia jej wirnika. W efekcie pompa może przestać podawać paliwo, co spowoduje brak możliwości uruchomienia silnika lub jego zgaśnięcie podczas jazdy. Gdyby stało się to w trakcie jazdy, mogłoby by to doprowadzić nawet do wypadku.

Na szczęście problem nie jest powszechny. Wadliwa pompa paliwowa była montowana we wspomnianych modelach Hondy wyprodukowanych od 30 stycznia 2018 r. do 5 marca 2019 r. w Japonii, USA, Meksyku oraz Wielka Brytanii (rok modelowy 2017-2019). Mimo to, na samym tylko polskim rynku kampanią naprawczą objętych jest łącznie 2 498 pojazdów. Wszyscy zostaną zaproszeni do wizyty w serwisie Hondy, aby bezpłatnie wymieniać na nową wadliwą pompę paliwa.

Zobacz: Hybrydowa Toyota Yaris ma problemy – rusza akcja serwisowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności