REKLAMA

Twoje Volvo może nie dojechać do celu! Rusza akcja naprawcza!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 14 września 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nowe Volvo S60, V60, S90, S90L i V90 z roku modelowego 2022 mogą zatrzymać się nagle na trasie. Przyczyna samoistnego zgaszenia silnika jest prozaiczna. Najprawdopodobniej winny jest uszkodzony moduł DIM i brak paliwa w baku. Wada techniczna jest objęta akcją serwisową.

Problemy z elektroniką są coraz powszechniejsze w nowych samochodach, zwłaszcza tych wyższej klasy. Duża ilość komponentów w połączeniu z krótkim czasem wprowadzenia auta na rynek sprawia, że wiele problemów jest diagnozowanych dopiero u klientów, którzy stają się niejako królikami doświadczalnymi w kontekście oceny sprawności poszczególnych funkcji. Dość nietypowy problem zaobserwowano w najnowszych samochodach Volvo. Okazuje się, że w szwedzkich autach potrafi nagle „wyparować” paliwo.

Błędnie działający wskaźnik paliwa/zasięgu w Volvo

O niecodziennych zjawisku poinformował przedstawiciele marki Volvo w Polsce. Okazuje się, że nawet jeśli Twoje Volvo jest w teorii pokonać dystans co najmniej 150 km według komputera pokładowego, to nagle może się okazać, że paliwa już w nim nie ma, a silnika po prostu przestanie pracować. Problem dotyczy szeregu modeli, bowiem przyczyna jest ta sama – wadliwe działający moduł DIM.

Zobacz: Twoje Volvo może zgasnąć w trakcie jazdy przez przepalony bezpiecznik!

Jak się okazuje, w samochodach marki Volvo, w modelach: S60, V60, S90, S90L i V90 (rok modelowy 2022), gdy moduł informacyjny kierowcy (DIM) wskazuje 150-250 km do wyczerpania paliwa, może dojść do zatrzymania pracy silnika. Producent nie tłumaczy dokładnie istoty problemu, jednak można przypuszczać, że po prostu komputer pokładowy wyświetla błędnie zasięg pojazdu, mimo że w baku nie ma już paliwa. Podobny problem był w przeszłości np. w Alfie Romeo Giulia. W związku z problemem, Volvo rozpoczęło akcję serwisową. W Polsce kampania naprawcza obejmuje łącznie 16 pojazdów. Właściciele samochodów zostaną poinformowani o prowadzonej kampanii i konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów, w celu pobrania nowego oprogramowania.

Zobacz: Wadliwe kolektory w samochodach Volvo mogą spowodować pożar!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności