REKLAMA

Ostatnia runda Alpine Europa Cup z Gosią Rdest na starcie!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alpine · Dodane: 29 października 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W najbliższy  weekend Gosia Rdest wystartuje w ostatniej rundzie tegorocznego sezonu Alpine Europa Cup, który odbędzie się na portugalskim torze Autodromo International do Algarve w Portimao.

W dniach 30 października – 1 listopada 2020 r. Gosia Rdest będzie reprezentować Polskę w ostatniej rundzie tegorocznych wyścigów Alpine Europa Cup w portugalskim Portimao. Dwie pierwsze rundy okazały się dla Polki pechowe, jednak w przedostaniej – na torze Paul Ricard – Gosia udowodniła, że należy do światowej czołówki kierowców wyścigowych. Najszybsza Polka liczy, że jej debiut na portugalskim torze okaże się szczęśliwy.

Jestem bardzo pozytywnie nastawiona przed tym weekendem. Algarve to naprawdę niesamowity tor, co udowodnił ubiegłotygodniowy wyścig F1. Pierwsze dwie rundy pucharu Alpine mogły się ułożyć lepiej, ale myślę, że zmagania w Paul Ricard wynagrodziły mi wcześniejsze problemy. Teraz skupiam się na tym, by jak najmocniejszym akcentem zakończyć sezon. Czuję się bardzo dobrze w moim aucie, zespół spisuje się znakomicie i mam nadzieję, że te atuty uda się przekuć na sukces

– mówi Gosia Rdest.

Zobacz: Gosia Rdest pojechała na 6-stkę na torze Paul Ricard!

Alpine A110, w którym ściga się Gosia to model z silnikiem o pojemności 1,8 l z turbodoładowaniem. Dzięki filtrowi powietrza oraz zmodyfikowanemu wydechowi moc auta zwiększono do 270 koni mechanicznych. Waga samochodu wynosi jedynie 1050 kg.

Harmonogram:

Piątek, 30 października

  1. 09:50 – pierwszy trening
  2. 13:30 – drugi trening
  3. 16:40 – pierwsze kwalifikacje

Sobota, 31 października

  1. 10:45 – drugie kwalifikacje
  2. 16:05 – pierwszy wyścig

Niedziela, 1 listopada

  1. 09:00 – drugi wyścig

Zobacz: Rdest punktuje w pierwszych wyścigach Alpine Europa Cup we Francji!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności