REKLAMA

Gosia Rdest wystartuje w III rundzie Alpine Europa Cup

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Alpine · Dodane: 2 października 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Już w najbliższy weekend Gosia Rdest wystartuje w trzeciej rundzie francuskiego pucharu Alpine Europa Cup. Start odbędzie się na torze Circuit Paul Ricard, na którym Polka miała swój debiut w ubiegłorocznym pucharze. Dobrze znany tor, to szansa na jeszcze wyższą lokatę!

Już 3 i 4 października Gosia Rdest będzie reprezentować nasz kraj w trzeciej rundzie tegorocznych wyścigów Alpine Europa Cup. Gosia jest pierwszą Polką w historii tych zawodów. Kierowcy będą rywalizować na torze Circuit Paul Ricard, który jest pierwszym z torów w tym pucharze dobrze znanym polskiej zawodniczce – w ubiegłym roku ścigała się właśnie na nim.  Tor położony jest w pobliżu Lazurowego Wybrzeża i nosi imię Paula Ricarda, który sfinansował jego budowę. Tor oferuje aż 167 dostępnych konfiguracji!

Gosia Rdest po raz III w Alpine Europa Cup

Na Circuit Paul Ricard zobaczymy trzy wyścigi – wszystkie o długości 25 minut + 1 okrążenie. Po pierwszych dwóch rundach Alpine Europa Cup (w pięciu ukończonych wyścigach) Polka zmieściła się w pierwszej dziesiątce. Przypomnijmy, że dwa pozostałe zakończyły się wypadkami, wynikającymi z błędów rywali.

Jak zwykle trzymamy kciuki za Gosię. Wierzymy, że fakt iż dobrze zna Circuit Paul Ricard, pozwoli jej osiągnąć najlepszy z dotychczasowych wyników

mówi Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Katowice.

Zobacz: Alpine wystawi bolid w klasie LMP1 w wyścigach WEC!

Oprócz najbliższej rundy zawodów, przed zawodnikami ostatni etap tegorocznego Alpine Europa Cup: na torze w Portimao w Portugalii. Alpine A110, w którym ściga się Gosia to model drogowy z silnikiem o pojemności 1,8 l z turbodoładowaniem. Dzięki filtrowi powietrza oraz zmodyfikowanemu wydechowi moc auta zwiększono do 270 koni mechanicznych. Waga samochodu wynosi jedynie 1050 kg.

III runda Alpine Europa Cup – harmonogram zawodów

Piątek, 2 października:

  1. 09:05 – pierwszy trening
  2. 14:10 – drugi trening
  3. 18:00 – pierwsze kwalifikacje

Sobota, 3 października:

  1. 08:45 – drugie kwalifikacje
  2. 13:40 – pierwszy wyścig
  3. 17:35 – drugi wyścig

Niedziela, 4 października:

  1. 14:35 – trzeci wyścig

Gosię w sezonie 2020 wspierają: Bahco, Bilstein, Ravenol, Epos, A/B/C, Emka S. A., Philips.

Zobacz: Od 2021 roku Alpine będzie mieć swój zespół w Formule 1!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności