REKLAMA

Jechał prawie 250 km/h na S11! Zamiast mandatu sąd i wyrok!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: DailyDriver.pl · Dodane: 5 października 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h poza miastem grozi mandat i punkty karne. Ale policjant może też skierować sprawę do sądu, który przy orzekaniu winy nie kieruje się taryfikatorem. Tak też stało się w przypadku kierowcy Audi, który na obwodnicy Szczecinka na trasie S11 rozpędził się prawie do 250 km/h. Efekt? Grzywna i odebranie prawa jazdy.

Zapadł wyrok w sprawie brawurowej jazdy kierującego, którego zatrzymali do kontroli drogowej policjanci szczecineckiej grupy SPEED. Na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 120 km/h kierowca Audi rozpędził się w pewnym momencie do 247 km/h. Tak przynajmniej oszacowali policjanci w trakcie pomiaru. Według taryfikatora mandatów za jazdę z szybkością większą o ponad 50 km/h grozi mandat w kwocie 500 zł i 10 punktów karnych. Jednak policjanci z grupy SPEED stwierdzili, że w tym przypadku sprawa nie skończy się na postępowaniu mandatowym. Młody wiek kierowcy i przekroczenie prędkości aż o 127 km/h były czynnikami decydującymi. Policjanci zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy, a sprawę skierowali do sądu.

Na S11 rozpędził się swoim Audi do prawie 250 km/h

Na początku lipca 2020 roku policjanci ze szczecineckiej grupy SPEED pełnili służbę na obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi S11, z wykorzystaniem radiowozu nieoznakowanego wyposażonego w wideorejestrator. W pewnym momencie zauważyli kierującego jadącego z dużą prędkością. Pojechali za nim, dokonując pomiaru jego prędkości. Kierujący pojazdem marki Audi jechał z prędkością rażąco przekraczającą obowiązujące w tym miejscu ograniczenie do 120 km/h. W wyniku przeprowadzonego pomiaru policjanci ustalili, że kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 127 km/h mając na liczniku 247 km/h.

Patrol drogówki zatrzymał kierującego do kontroli drogowej. Za kierownicą zastali 20-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego. W związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, a zdaniem policjantów też spowodowaniem zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych uczestników ruchu, funkcjonariusze zadecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy i skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Zobacz: Rekordowe przekroczenia prędkości przez kierowców w Polsce!

Dnia 29 września w Sądzie Rejonowym w Szczecinku zapadł wyrok w tej sprawie. Kierujący został uznany za winnego popełnionych wykroczeń. Sąd ukarał go karą grzywny w wysokości 2 500 zł oraz obciążył kosztami postępowania sądowego. 20-latek stracił także prawo jazdy na okres 10 miesięcy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności