REKLAMA

Dwóch kierowców jednocześnie straciło prawo jazdy za wyścigi!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Policja · Dodane: 6 sierpnia 2020
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Dwaj kierowcy w Lublinie stracili prawo jazdy w trakcie tej samej kontroli drogowej. Przyczyną było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, co było efektem krótkiego wyścigu, jaki obaj prowadzący sobie zorganizowali. Obaj kierowcy zostali też ukarani mandatami i punktami karnymi.

Policjanci z lubelskiego zespołu „SPEED” wyeliminowali z ruchu dwóch kierowców rażąco przekraczających dopuszczalną prędkość.  Co nietypowe, 28-letni kierowca Forda i 39-letni kierowca Audi stracili swoje uprawnienia do kierowania i tej samej kontroli podczas jednej kontroli. Wszystko wskazuje na to, że obaj panowie zorganizowali sobie krótki wyścig, którego nie będą jednak dobrze wspominać. W terenie zabudowanym 28-latek pędził z prędkością ponad 140 km/h, natomiast 39-latek z prędkością blisko 170 km/h. W obu przypadkach jazda zakończyła się mandatem karnym, punktami oraz utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

Na 50-tce jechali nawet 170 km/h

Policjanci z grupy „Speed” mają w swych założeniach kontrolować w szczególności miejsca,  w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Do realizacji zadań kierowane są radiowozy nieoznakowane z videorejestratorami, ale także oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Sęk w tym, że wielu Polaków zarzuca grupie SPEED koncentrację na trasach szybkiego ruchu zamiast wyłapywać piratów drogowych w okolicach przejść dla pieszych, w tym szkół i kościołów.

W ostatni weekend funkcjonariusze patrolując radiowozem nieoznakowanym drogi wjazdowe do Lublina zauważyli na al. Solidarności szybko jadące samochody marki Ford i Audi. Kierowcy próbowali wzajemnie się wyprzedzać i nie zwracali uwagi na ograniczenia prędkości. Policjanci z grupy „SPEED” zmierzyli prędkość obu kierowców, a następnie poprosili ich o zjechanie na pobocze.

Jak się okazało 28-letni kierowca Forda w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h na liczniku miał ponad 140 km/h. Z kolei 39-latek siedzący za kierownicą Audi jechał z prędkością blisko 170 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. W obu przypadkach kierujący stracili prawo jazdy na 3 miesiące, ukarani zostali mandatami karnymi, a na ich koncie pojawiło się po 10 pkt karnych.

Zobacz: Rekordowe przekroczenia prędkości przez kierowców w Polsce!

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Rybka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rybka
Gość
Rybka

Powinni pokszac co to za obszar zabudowany bo jak dla mnie ten Speed to tylko kasę wyciąga od ludzi. Autostrada i znak zabudowany? W Polsce norma. Niech jeżdżą cioteksy kolo szkół i centr handlowych a nie po autostradach czy ekspresowkach bo tam zabici to rzadkość. Najwięcej ginie na pasach i drogach krajowych z limitem 90 kmh.

Aktualności