REKLAMA

Najczęściej wybierane marki samochodów w Europie!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Daily Driver · Dodane: 20 listopada 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W tej chwili jest już pewne, że w 2019 roku najwięcej aut w Europie sprzeda Volkswagen. Ale jak często wybierane są samochody innych marek? Zobaczcie wyniki raportu przygotowanego przez ACEA.

Nie da się ukryć, że branża motoryzacyjna przeżywa kryzys, bowiem spada sprzedaż nowych samochodów. Wszystko wskazuje na to, że nawet lider pod względem sprzedaży aut na europejskim rynku czyli Volkswagen, zanotuje w 2019 roku spadek zainteresowania jego autami. Co gorsza ten sam los czeka jego partnera z grupy VAG czyli Audi. Co prawda koncerny stosują różne sposoby, aby przykryć negatywny obraz branży, ale widać, że w wartościach globalnych, sytuacja nie wygląda optymistycznie.

Jakiej marki auta są najczęściej kupowane w Europie?

Europejskie stowarzyszenie branży motoryzacyjnej ACEA opublikowało październikowe dane dotyczące rynku nowych pojazdów osobowych na Starym Kontynencie. W zestawieniu królują oczywiście europejskie marki. Dobre wyniki zanotowała Skoda oraz Mercedes-Benz. Większość zmaga się jednak ze spadkami, które najmocniej odczuwają Renault (aż 7% spadek sprzedaży), Opel i Ford. Prezentowane dane obejmują rejestracje dla krajów Unii Europejskiej oraz obszaru EFTA za cały okres od początku bieżącego roku do końca października:

1. Volkswagen: 1 485 726 sztuk (-1,5%)
2. Renault: 887 575 (-7%)
3. Peugeot: 818 497 (-1,7%)
4. Ford: 815 479 (-3,5%)
5. Mercedes-Benz: 751 524 (+3,3%)
6. Opel/Vauxhall: 728 422 (-4,6%)
7. BMW: 683 655 (0%)
8. Skoda: 641 137 (+3,6%)
9. Toyota: 633 067 (+2,4%)
10. Audi: 631 519 (-1,5%)

W sumie na europejskim rynku nowych samochodów osobowych zarejestrowano dotychczas nieco ponad 13,3 mln egzemplarzy (-0,7%). Stratę mogą nieco zmniejszyć jeszcze wyprzedaże roczników, ale niewykluczone, że wielu klientów skorzysta z nich dopiero w kolejnym roku.

Zobacz: Oto najlepiej sprzedające się auta na świecie w 2019 roku!

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Daily DriverdarekRobert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
darek
Gość
darek

szanowni państwo, czy mógłbym poprosić o rozbicie słupków na kraje europejskie (chociaż Niemcy, Francja. GB, Włochy, Austria, Polska)
Rozumiem, że VW ale chyba jest tu mała pomyłka – bo na ulicach tego nie widać – chyba pierwszy wynik dotyczy całej grupy – reszta to marketing.
nie znam z mojego otoczenia osoby która rozpatrywałaby zakup w PL pojazdów marki VW (rozumiem Niemcy i ich solidarność ratująca tego Titanica) myślę, że nawet Francja nie ratuje sprzedaży tej marki – BMW, Audi, Mercedes Skoda.
wasze źródło traktuję jako bardzo wiarygodne ale coś mi tu reklamą trąci

Robert
Gość
Robert

Renault na drugim miejscu to akurat bym się nie spodziewał. Ja jeżdżę akurat Oplem Insignią po kontrakcie leasingowym z Mast… (reklama@dailydriver.pl) i uważam, że to naprawdę jest bardzo solidny samochód.

darek
Gość
darek

poczekaj spokojnie do 150 tyś km. Wtedy zmienisz zdanie.

Aktualności