REKLAMA

Subaru Impreza i XV mają wadliwe przewody hamulcowe!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 21 listopada 2019
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza akcja serwisowa dotycząca aut Subaru Impreza i Subaru XV. Producent poinformował, że samochody te mają wadliwe przewody hamulcowe, które mogą zagrozić bezpieczeństwu jazdy. Wymiana przewodów na nowe zostanie przeprowadzona bezpłatnie w autoryzowanych serwisach Subaru.

Przedstawiciel marki Subaru w Polsce z siedzibą w Krakowie, poinformował UOKiK, że dwa jego modele wymagają nieplanowanej wizyty w Autoryzowanym Serwisie. Akcja przywoławcza dotyczy samochodów Subaru Impreza i Subaru XV, w których zaobserwowano problemy z działaniem układu hamulcowego.

Wadliwe przewody hamulcowe w Subaru

Specjaliście z Subaru zauważyli, że modelach Impreza i XV, wyprodukowanych w latach 2017-2019 może wystąpić wada przewodów hamulcowych. Jak przekonują, elastyczne przewody mogą pęcznień, czego efektem może być wyraźne osłabienie działania układu hamulcowego. Grozi to spadkiem skuteczności hamowania a w rezultacie wydłużeniem całkowitej drogi niezbędnej do zatrzymania pojazdu.

Subaru Impreza z 2018 roku

Producent jest świadomy zagrożenia, ale usterka jest możliwa do naprawy w sposób szybki i skuteczny. Zadeklarował jednocześnie, że skontaktuje się z właścicielami samochodów objętych kampanią oraz poinformuje o konieczności wizyty w warsztacie w celu wymiany elastycznych przewodów hamulcowych. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 260 pojazdów.

Zobacz: Wadliwy silnik w Renault Megane RS – ruszyła akcja serwisowa!

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności