REKLAMA

W Lexusie NX może odpaść amortyzator podczas jazdy!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Lexus · Dodane: 7 maja 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Lexus NX ma źle przyspawane gniazdo przedniego amortyzatora, co może doprowadzić do jego odłączenia w trakcie jazdy. Choć brzmi to niewiarygodnie, problem jest bardzo poważny, dlatego rusza w Polsce akcja serwisowa, w ramach której mają być poprawione łączenia zgrzewane w obszarze mocowania amortyzatora.

Lexusy uważane są za auta trwałe. Nie oznacza to jednak, że jego konstruktorzy nie popełniają błędów. Jednak w przypadku nowego Lexusa NX wykryta wada produkcyjna jest wyjątkowo zadziwiająca, a do tego niebezpieczna. Okazuje się bowiem, że w najnowszego generacji tego modelu może dojść do urwania się się amortyzatora, doprowadzając do tragedii na drodze.

Lexus NX i wadliwy przedni amortyzator

Przedstawiciele marki Lexus poinformowali, że rozpoczynają w Polsce dużą akcję serwisową dotyczącą jednego ze swoich SUV-ów. Okazało się bowiem, że w samochodach Lexus NX, może dojść do oderwania się przedniego amortyzatora od obszaru mocowania, powodując utratę stabilności prowadzenia pojazdu, a w konsekwencji doprowadzając do tragicznego w skutkach wypadku. Wadliwe Lexusy NX zostały wyprodukowane w Japonii w okresie od 16 listopada 2021 roku do 24 stycznia 2022 roku.

Zobacz: Hybrydowy Lexus CT200 może się zapalić! Auta wzywane do naprawy!

Mimo relatywnie krótkiego okresu produkcji, akcja serwisowa ma duży zasięg. W samej tylko Polsce naprawą musi zostać objętych aż 295 samochodów. Lexus Polska zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu sprawdzenia połączeń zgrzewanych w obszarach mocowania przednich amortyzatorów. Jeśli stwierdzone zostaną braki, połączenia zgrzewane zostaną uzupełnione, a ewentualne uszkodzenia zostaną naprawione.

Zobacz: Potężna akcja serwisowa – Toyoty i Lexusy mogą się spalić!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności