REKLAMA

Renault Arkana ma problemy z działaniem wspomagania kierownicy

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Renault · Dodane: 29 marca 2022
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Rusza akcja serwisowa dotycząca samochodu Renault Arkana. Francuskie auto ma wadę techniczną dotycząca działania wspomagania układu kierowniczego. Wada objawia się w dość zaskakujący sposób, a do tego może poważnie zagrażać bezpieczeństwu jazdy.

Renault Arkana, francuski SUV, ma wadę techniczną, która może poważnie wpłynąć na bezpieczeństwo. Przedstawiciele koncernu poinformowali, że dostrzegli istotny problem w działaniu przekładnie kierowniczej. W związku z tym zdecydowali o rozpoczęciu akcji serwisowej, w ramach której przeprowadzą modyfikację oprogramowania, mającą na celu wyeliminowanie problemu.

Renault Arkana ma problem z działaniem układu kierowniczego

Polski oddział Renault poinformował, że w samochodach z serii Arkana, które zostały wyprodukowane w Busan (Korea Południowa) w okresie od 11 października 2019 roku do 21 listopada 2021 roku, stwierdzono wadliwe działanie przekładni kierowniczej. Okazuje się, że w przypadku maksymalnego skręcenia kół (do położenia końcowego) może dojść do przegrzania w module elektrycznego wspomagania układu kierowniczego. W takiej sytuacji  na zestawie wskaźników pojawi się sygnalizacja STOP wraz z komunikatem i możliwa jest utrata funkcji wspomagania układu kierowniczego.

Zobacz: Renault bierze się za wodór! Przerobiło na niego silnik spalinowy!

Akcja serwisowa ma rozległy charakter. Tylko na polskim rynku kampania naprawcza obejmuje 2598 samochodów.Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną powiadomieni o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do autoryzowanych serwisów w celu przeprogramowania modułu elektrycznego wspomagania układu kierowniczego.

Zobacz: 7 modeli Mazdy ma poważną wadę techniczną! Trwa akcja serwisowa

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności