REKLAMA

Potężna akcja serwisowa – Toyoty i Lexusy mogą się spalić!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Toyota · Dodane: 31 maja 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Wadliwe pompy paliwa mogą spowodować pożar w samochodach marek Toyota i Lexus! Ogromna akcja serwisowa, która rusza na świecie, w samej tylko Polsce zmusi do przyjazdu na serwis ponad 10 tysięcy japońskich aut!

Ryzyko pożaru w nowoczesnym samochodzie jest zaskakująco duże, biorąc pod uwagę postęp w motoryzacji. Samozapłony zdarzają się zarówno modelom sportowym na skutek przeciążeń termicznych i zastosowania nieodpowiednich materiałów (zwłaszcza klejów), jak i elektrycznym autom, w których przegrzewają baterie. Japońska Toyota całkiem niedawno organizowała ogromną akcję serwisową, w której wezwała ponad 50 tysięcy aut w Polsce do naprawy, bo mogło wyciekać z nich paliwo! Teraz sytuacja się powtarza, ale oprócz Toyot akcja przywoławcza obejmuje też modele Lexusa!

Toyoty i Lexusy z wadliwą pompa paliwa mogą się zapalić!

Według informacji jakie przekazał przedstawiciel marek Toyota i Lexus w Polsce, czyli Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o., samochody japońskiego koncernu mogą stanowić niebezpieczeństwo dla ich użytkowników. Z tego tytuły Toyota i Lexus rozpoczęły akcję serwisową, która ma na celu wyeliminować wady ich samochodów. Okazuje się bowiem, że w samochodach Toyota Auris, Toyota C-HR i Toyota Corolla oraz Lexusach NX300 i RX300, może wybuchnąć pożar. Przyczyną zagrożenia są wadliwe pompy paliwa wysokiego ciśnienia, w których może dojść do pęknięcia spoiny i wycieku paliwa.

Zobacz: Ponad 50 tysięcy Toyot w Polsce może się zapalić! Akcja serwisowa!

Wadliwe Toyoty i Lexusy były produkowane aż przez prawie 4 lata, zanim dostrzeżono wadę. Wszystkie zostały wyprodukowane w Wielkiej Brytanii, Turcji i Japonii w okresie od 6 listopada 2017 roku do 27 kwietnia 2021 roku. Jak informują przedstawiciele Toyoty Motor Poland, w samej tylko Polsce do serwisów ASO musi przyjechać na naprawę aż 10 601 samochodów. Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu sprawdzenia oraz ewentualnej wymiany pompy paliwa wysokiego ciśnienia (w zależności od modelu wyposażone w silniki NR lub AR). Informacji związanych z kampanią udziela Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o. (adres: ul. Konstruktorska 5, 02-673 Warszawa; tel.: 22 449 05 00).

Zobacz: Toyota, Hyundai i Kia mogą zostać łatwo skradzione przez hakerów!

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Daily DriverEwaBanitaKarol Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewa
Gość
Ewa

Jak się zgłosić na wymianę pompy w ramach reklamacji? . W serwisach nie bardzo wiedzą o tej akcji serwisowej. Mam C-HR z 2018 roku z przebiegiem 38000 i wykrytą usterkę pompy wysokiego ciśnienia

Banita
Gość
Banita

Toyota skończyła robic dobre i trwałe autach w 2005 roku. Popytajcie mechaników

Karol
Gość
Karol

To się chwali. Jakiś marketing sobie robią!;)

Aktualności