REKLAMA

Kierowca Audi staranował radiowóz! Odpowie za napaść na Policjantów!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 23 czerwca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Kierowca Audi A6 z Sieradza, który staranował radiowóz policyjny, będzie odpowiadać przed sądem za napaść na czynną napaść na funkcjonariuszy. A wszystko przez to, że mężczyzna najpierw przekroczył prędkość w mieście o prawie 100 km/h, a potem nie zatrzymał się do kontroli.

32-letni mieszkaniec Sieradza został zatrzymany przez Policję po brawurom pościgu. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 140 km/h i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierując Audi A6 uciekał przed policjantami, a następnie uderzył w radiowóz. Dwóch policjantów oraz kierujący audi z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Sieradz – pościg za Audi A6

9 czerwca 2021 roku po godzinie 19.00 policjanci ruchu drogowego  podczas pomiaru prędkości na ulicy Wojska Polskiego ujawnili, że nadjeżdżający samochód znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość. Kierowca audi jechał 140 km/h w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze dali kierowcy wyraźne sygnały do zatrzymania. Jednak on zignorował polecenia policjantów i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca audi uciekał ulicami Sieradza i okolicznych miejscowości,  a następnie ponownie wrócił na teren miasta. Na jednej z ulic nagle gwałtownie zawrócił i uderzył czołowo w jadący z naprzeciwka policyjny radiowóz. Policjanci mimo obrażeń wyszli z radiowozu i obezwładnili mężczyznę.

Chwilę później na miejscu pojawiły się patrole, które przejęły zatrzymanego. Kierujący audi to 32 –letni mieszkaniec Sieradza, wcześniej wielokrotnie notowany przez Policję. Badanie alkomatem wykazało, że był on trzeźwy. Na miejsce  zadysponowana została karetka pogotowia , która przewiozła poszkodowanych funkcjonariuszy oraz kierowcę audi do szpitala. Na szczęście policjanci nie odnieśli poważnych obrażeń i po udzieleniu pomocy medycznej opuścili szpital. 32-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na policjantów, uszkodzenia ciała oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.  Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz: Ilu kierowców straciło prawo jazdy za jazdę +50km/h w mieście?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności