REKLAMA

Ford przeszkolił w Gdańsku ponad 300 młodych kierowców

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Ford · Dodane: 5 czerwca 2023
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

W miniony weekend teren przy Arenie Gdańsk zamienił się w centrum szkoleniowe Ford Driving Skills For Life. Przez intensywne dwa dni instruktorzy bezpiecznej jazdy bezpłatnie przeszkolili ponad 300 młodych kierowców.

Program bezpłatnych szkoleń dla młodych kierowców Ford Driving Skills For Life jest częścią kampanii społecznej odpowiedzialności. Wprowadzony na świecie w 2003 roku, pojawił się również w Europie w 2013 roku. Na kontynencie europejskim przeszkolono już 50 000 młodych kierowców. W Polsce program DSFL działa od 2016 roku.

Już po raz siódmy spotkaliśmy się w Polsce z młodymi kierowcami. W tym roku odwiedziliśmy Gdańsk. Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się, jak rozpoznawać zagrożenia na drodze, panować nad pojazdem oraz kontrolować prędkość. W ramach tegorocznego programu Ford Driving Skills For Life poruszyliśmy również kwestie związane z prowadzeniem pojazdów elektrycznych. Wprowadziliśmy również zajęcia związane z międzynarodową kampanią Forda „Podziel się drogą”. Celem tej akcji jest propagowanie dobrych zachowań wśród rowerzystów i kierowców, a także promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uprzejmości i empatii. W tym roku w bezpłatnym szkoleniu uczestniczyło ponad 300 osób. Oznacza to, że od 2016 roku przeszkoliliśmy ponad 4000 młodych kierowców. Wszystko to ma bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach

– powiedział Mariusz Jasiński, Dyrektor Komunikacji i Public Relations Ford Polska.

Zobacz: Test Ford Focus ST 2.3 EcoBoost Facelifting

Uzupełnieniem szkolenia Ford Driving Skills For Life była kampania informacyjna „Zaparkuj Samochód”, w której instruktorzy zachęcali wszystkich do pokonywania krótkich dystansów pieszo, rowerem lub hulajnogą. W dzisiejszych czasach odpowiedzialna jazda oznacza bowiem troskę o środowisko. Od momentu utworzenia programu Ford Driving Skills For Life przez firmę Ford Motor Company Fund, stowarzyszenie Governors Highway Safety Association oraz panel ekspertów ds. bezpieczeństwa, Fundusz Forda zainwestował ponad 60 milionów dolarów w szkolenia.

Zobacz: Szkoła jazdy wyścigowej Ford Performance

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności