REKLAMA

Peugeot 308 Racing Cup – nowa seria wyścigowa

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 14 kwietnia 2017
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Puchar Peugeota 308 stał się faktem. Organizowany pod egidą działu Peugeot Sport, będzie rozgrywany w ramach Samochodowych Wyścigowych Mistrzostw Francji. Na starcie do pierwszej rundy stanie 17 kierowców. Nagrodą za triumf w całym sezonie będzie Peugeot 308 Racing Cup, wyposażonym w kitPerfo 2018.

Prace rozwojowe prowadzone przez inżynierów Peugeot Sport trwały wiele miesięcy na torach w kilku krajach Europy. W ich efekcie stawka 17 wyścigowych Peugeot 308 Racing Cup zadebiutuje podczas Coupes de Pâques de Nogaro tradycyjnego, wielkanocnego wyścigu na torze Paul Armagnac (Oksytania), który odbędzie się w dniach od 15 od 17 kwietnia.

Peugeot 308 Racing Cup – samochód i jego specyfikacja

Samochody startujące w tym pucharze to Peugeoty 308 napędzane silnikami 1.6 THP o maksymalnej mocy nie większej niż 308 KM, wyposażone w turbosprężarkę z rajdowego modelu 208 T16 R5. Przeniesienie napędu na przednie koła jest realizowane przez sześciobiegową przekładnię sekwencyjną. Rozkład mas pomiędzy osiami auta wynosi 63%/37% (przód/tył). W zależności od wyścigu i ustawień samochodu, masa pojazdu gotowego do jazdy waha się w przedziale od 1000 do 1050 kg.

Peugeot 308 Racing Cup

Peugeot 308 Racing Cup, markowy puchar wyścigowy, organizowany będzie pod egidą działu Peugeot Sport. Zawody rozegrane zostaną w ramach Samochodowych Wyścigowych Mistrzostw Francji (Championnat de France des Circuits FFSA). Seria ta stanowi ogniwo pośrednie pomiędzy serią Rencontres Peugeot Sport a licznymi obecnie cyklami mistrzostw w wyścigach samochodów turystycznych, takimi jak TCR, VLN i 24h Series. Do startu w tych seriach będą dopuszczone pucharowe Peugeot 308 Racing Cup.

Peugeot 308 Racing Cup – zawodnicy

Nowy samochód i nowa stawka zawodników! Wśród 17 kierowców wybranych do udziału w pierwszej rundzie sezonu są zarówno zawodnicy znani z udziału w różnych formułach promocyjnych Peugeot Sport, jak i nowe twarze. W tym także obcokrajowcy, których do nowego pucharu przyciągnął poziom osiągów oraz przyjemność prowadzenia Peugeot 308 Racing Cup.

Na zakończenie sezonu zwycięzca serii Peugeot 308 RacingCup zostanie nagrodzony nowym samochodem Peugeot 308 Racing Cup, wyposażonym w „kitPerfo 2018”. Ponadto, zdobywca pucharu otrzyma status oficjalnego kierowcy Peugeot Sport na sezon 2018, co umożliwi mu rozwój dalszej kariery w międzynarodowych imprezach.

Zobacz: Masz Renault z serii RS? Wybierz tor wyścigowy i ćwicz sportową jazdę!

Oto co o nowej serii powiedział Laurent Guyot, szef działu sportu wyścigowego dla klientów w Peugeot Sport:

Seria 308 Racing Cup zapowiada się jako mistrzostwa o bardzo otwartym charakterze. Obok weteranów, których znamy z udziału w RCZ Racing Cup, na starcie staną liczący się kierowcy z innych krajów oraz zawodnicy młodzi, uosabiający nowe nadzieje sportu samochodowego. Fakt, że w Nogaro zobaczymy aż 17 samochodów, już sam w sobie uznać należy za duży sukces nowej serii. Na pewno moglibyśmy zapewnić udział jeszcze kilku aut więcej, ale zdecydowanie zależało nam na tym, by stawiać na jakość i poziom przygotowania samochodów, które wezmą udział w wyścigu. Niemniej, wkrótce zamierzamy przekroczyć liczbę dwudziestu uczestników. Sezon składać się będzie z sześciu rund. Pięć z nich odbędzie się w ramach Samochodowych Wyścigowych Mistrzostw Francji. Szóstą jest zaplanowany na koniec lipca wyścig długodystansowy Total 24 Heures de Spa-Francorchamps w Belgii – niewątpliwie najbardziej prestiżowe i oczekiwane spotkanie w całym sezonie.

Zobacz: Test Honda Civic Type-R 2.0 VTEC TURBO

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności