REKLAMA

Najczęściej kradzione samochody w Krakowie

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Producenci · Dodane: 18 lutego 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Jakie auta są najczęściej kradzione w Krakowie? Które modele są cieszą się największą popularnością wśród złodziei? Czy preferencje krakowskich złodziei różnią się od upodobań ich „kolegów” z Warszawy.

Liczba zarejestrowanych przez Policję zgłoszeń kradzieży aut w Polsce z każdym rokiem maleje. W porównaniu do sytuacji z 2005 roku liczba skradzionych aut spadła z 45 292 do 13 408 egzemplarzy. W ciągu dekady problem zmniejszył się zatem aż o 70 procent. Nadal jednak pewne auta obarczone są dużym ryzykiem przejścia w niepowołane ręce.

Zobacz: Kradzież auta a autocasco – kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania z AC?

W ostatnio prezentowanym przeze mnie raporcie dotyczących kradzieży aut w Warszawie można było łatwo zauważyć, że w stolicy największe powodzenie wśród złodziei miały auta japońskie. W pierwszej piątce, a nawet w pierwszej dziesiątce najczęściej kradzionych samochodów znalazły się wyłącznie auta japońskie! Jest to sytuacja o tyle ciekawa, że w innych miastach Polski najczęściej giną auta niemieckie. Odpowiedź na to zjawisko zamieściłem w poniższym artykule:

Zobacz: Najczęściej kradzione samochody w Warszawie

Analizując sytuację w Krakowie, dawnej stolicy Polski, można zauważyć, że tu problem ten ma zupełnie inny wymiar niż Warszawie. Złodziei interesują się przede wszystkim autami niemieckimi (Seat jest co prawda marką hiszpańską, ale pod względem technicznym auta tej marki bazują na Volkswagenach), zwłaszcza Volkswagenami.

Marka Model Liczba zarejestrowanych zgłoszeń kradzieży
 Volkswagen Golf 46
 Volkswagen Passat 31
 Seat Leon 27
 Audi A6 24
 Audi A4 24

Na swoje auta najbardziej uważać powinni właściciele VW Golfów i Passatów. W niewiele lepszej sytuacji są użytkownicy Seatów Leonów i Audi A6 i A4.To co jednak różni krakowskich i warszawskich złodziei aut to skala ich działań. W Krakowie w 2015 roku najczęściej ginęły Golfy. W niepowołane ręce trafiło 46 egzemplarzy tego modelu. W Warszawie na pierwszym miejscu list przebojów wśród złodziei jest Mazda 6. W 2015 roku skradziono w stolicy aż 151 takich aut.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności