REKLAMA

Najczęściej kradzione samochody w Warszawie

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Mazda · Dodane: 15 lutego 2016
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Jakie auta są najczęściej kradzione w Warszawie? Które samochody złodzieje kradną najchętniej? Jakie modele samochodów są najbardziej zagrożone kradzieżą w Warszawie? Oto dane Policji z 2015 roku.

Problem kradzieży samochodów w Polsce z każdym rokiem maleje na znaczeniu. Według danych policja w ciągu ostatnich 10 lat liczba skradzionych aut spadła aż o 70 procent. Nie oznacza to jednak, że problem jest niewielki i można go bagatelizować. Wręcz przeciwnie. Porządne ubezpieczenie AC od kradzieży auta na pewno się przyda. W 2015 roku w całej Polsce w niepowołane ręce trafiło 13 408 samochodów (w 2005 roku było to aż 45 292 aut). W zależności od miasta inne są jednak preferencje złodziei dotyczące marek i modeli pojazdów.

Zobacz: Nowy SUV Mazda CX-7 – pierwsze zdjęcia i dane techniczne

Autem najchętniej kradzionym w Polsce w 2015 roku był Volkswagen Golf (674 egzemplarze), który od lat cieszy się powodzeniem wśród polskich złodziei samochodów. Niechlubne miejsca na podium uzupełnili jego rodacy z Niemiec czyli Audi A4 (584 egz.) i Volkswagen Passat (479 egz.).  Jednak nie tylko niemieckie pojazdy są obarczone dużym ryzykiem kradzieży.

Zobacz: Kradzież auta a autocasco – kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania z AC?

W stolicy Polski, Warszawie, prym wiodą samochody japońskie. Wśród 10 najczęściej kradzionych modeli w tym mieście znajdują się wyłącznie auta japońskie! Najbardziej poszukiwana  w przestępczym światku jest Mazda 6, na którą w samej tylko Warszawie w 2015 roku skusiło się aż 151 złodziei. Warszawiacy bądź odwiedzający ją goście powinni bać się także o swoje Toyoty Yaris (139 ezg.) i Hondy Civic (87 egz.).

Najczęściej kradzione auta w Warszawie w 2015 roku
Marka Model Liczba zarejestrowanych zgłoszeń kradzieży
Mazda 6 151
Toyota Yaris 139
Honda Civic 87
Toyota Auris 83
Toyota Avensis 77

Dlaczego w Warszawie złodzieje chętniej rozglądają się za japońskimi autami? Bowiem takie jest obecnie „zapotrzebowanie na rynku”. Auta te potrzebne są jako dawcy części zamiennych i elementów konstrukcyjnych do napraw powypadkowych samochodów. A że mieszkańcy woj. mazowieckiego chętnie sięgają w stronę używanych aut  z Kraju Kwitnącej Wiśni, to i podaż używanych samochodów musi być zaspokojona. W ogromnej części jest to możliwe za sprawą powypadkowych aut sprowadzonych z Niemiec, Włoch czy Francji, które zostają później w Polsce naprawione z wykorzystaniem kradzionych części (zwłaszcza elementów karoserii).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności