REKLAMA

Limitowany Abarth 695 Esseesse to najszybsza wersja w gamie!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: · Dodane: 2 lipca 2021
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Nowy Abarth 695 Esseesse otrzymał ręcznie regulowany spojler, dzięki któremu będzie można ustawiać siłę docisku. Auto będzie limitowane i ma nawiązywać do modelu pochodzącego z 1964 roku, określanego „Cinquino” i stuningowanego pod nazwą 695 Esseesse. Zobacz jaką moc i osiągi będzie mieć ten włoski hot hatch!

Abarth 695 doczekał się nowej, limitowanej wersji Esseesse. Zdaniem producenta jest to odmiana przeznaczona dla osób poszukujących ekskluzywności, najlepszych osiągów i wyścigowego charakteru. Choć słowa te wydają się przesadzone, to auto zapowiada się ciekawie. Powstanie limitowa seria egzemplarzy złożona zaledwie z 1390 aut z czego 695 będzie w kolorze Czarnym Scorpione, a drugie 695 w kolorze Szarym Campovolo.

Abarth 695 Esseesse

Inspirację do stworzenia Abartha 695 Esseesse był model pochodzący z 1964 roku, określany jako „Cinquino” i stuningowany pod nazwą 695 Esseesse. Samochód ten wyróżniał się m.in. silnikiem o pojemności skokowej zwiększonej do 690 cm3 i mocy 38 KM, umożliwiającej osiągnięcie prędkości 140 km/h. Model, wyprodukowany w liczbie zaledwie 1000 sztuk, był przeznaczony do codziennego użytku, a jednocześnie stanowił sportowy samochód miejski skierowany do kierowców poszukujących dobrych osiągów. Ponadto, „zadziorny mały Skorpion” wyróżniał się napisem „esseesse” na desce rozdzielczej. Model ten natychmiast odniósł ogromny sukces wśród fanów sportowego włoskiego stylu.

Nowy Abarth 695 Esseesse wyróżnia się ciekawymi rozwiązaniami technicznymi, mającymi na celu obniżyć jego masę, zmienić jej rozkład i poprawić aerodynamikę. Nowa, aluminiowa maska z dwoma przetłoczeniami lżejsza o 25% w porównaniu do tej używanej w innych wersjach oraz układ wydechowy Akrapovič (z dwiema tytanowymi końcówkami) pozwoliły obniżyć masę o 10 kg w porównaniu do wersji Competizione. Jest też zawieszenie Koni FSD i hamulce Brembo o średnicy 305 mm na przedniej osi (240 mm na tylnej). Nowością jest regulowany ręcznie spojler, który w sposób bardzo mierzalny zmieniać parametry samochodu. Zwieńczeniem całości jest oczywiście silnik 1.4 T-Jet o mocy 180 KM (250 Nm przy 2500 obr./min.), dzięki któremu auto jest w stanie rozpędzić się 0-100 km/h w 6,7 sekundy, a maksymalnie do 225 km/h. Wszystkie te rozwiązania sprawiają, że auto jest w stanie pokonać 400 m w czasie 15,1 sekundy. A to oznacza, że Abarth 695 Esseesse jest o 1/10 sekundy szybszy niż wersja Competizione.

Tylne spojler Abarth 695 Esseesse

Ciekawostką jest tylne spojler. Włosi, w przeciwieństwie do innych koncernów, określili korzyści z zastosowania tego rozwiązania. Tym samym kierowca ma pewność, że nie jest to tylko ozdoba, a cześć pełniąca poważną rolę w jego samochodzie. W pozycji maksymalnego nachylenia (60°), przy prędkości 200 km/h spojler Assetto Variabile – regulowany w różnych pozycjach z nachyleniem od 0 do 60° – zwiększa docisk aerodynamiczny nawet do 42 kg. 

Zapewniać ma to lepszą stabilność na zakrętach i większą pewność prowadzenia przy dużych prędkościach. Warto przy tym podkreślić, że generowany docisk jest tak duży, że aby uzyskać prędkość maksymalną 225 km/h, spojler musi być złożony od pozycji wyjściowej (0°).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności