REKLAMA

Gran Turismo Polonia 2018 – superauta na torze w Poznaniu!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Gran Turismo · Dodane: 11 czerwca 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Wraz z początkiem wakacji rozpocznie się w Poznaniu zlot supersamochodów w ramach imprezy Gran Turismo Polonia. Jego uczestnicy będą rywalizować swoimi maszynami na torze Poznań o jak najlepszy czas przejazdu. W tym roku liczba aut sięgnąć ma prawie 150 egzemplarzy! O tym kiedy dokładnie rusza Gran Turismo Polonia oraz jakie supersamochody mają się na nim pojawić przeczytacie w artykule.

Pod koniec czerwca w Poznaniu odbędzie się kolejna, bo już 12-sta, edycja imprezy  Gran Turismo Polonia. Organizowana jest ona przez stowarzyszenie zrzeszające właścicieli najszybszych samochodów sportowych w Polsce i na świecie. Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy tego jedynego w swoim rodzaju zlotu, będą rywalizować ze sobą na torze wyścigowym w Poznaniu. Będzie to zatem świetna okazja, aby na żywo zobaczyć swoje wymarzone superauta w warunkach, w których będą mogły one pokazać swój potencjał. A jakich aut będzie można się spodziewać?

Zlot supersamochodów w Poznaniu !

Jak zapowiadają organizatorzy, od 27 do 31 czerwca do Poznania zjechać mają aż 144 samochody sportowe, a wśród nich najbardziej poszukiwane auta na świecie. Uczestnicy biorący czynny udział w Gran Turismo Polonia zatrzymają się w hotelu Andersia i przez dwa dni będą oni szlifować swoje umiejętności prowadzenia aut na Torze Poznań. W sobotę najlepsi z nich wezmą udział w walce o tytuł King of Gran Turismo przed zgromadzoną na torze publicznością. Tego dnia wstęp na tor będzie bezpłatny!

Wśród samochodów, które pojawią się w stolicy wielkopolski znajdują się topowe modele takich marek jak Lamborghini, Ferrari, Porsche czy McLaren. Nie zabraknie jednak także innych, niezwykle rzadkich bolidów. Wszystkie auta łączyć będzie sportowy charakter i niebagatelna wartość – na czas Gran Turismo parking przy hotelu Andersia staje się jednym z najdroższych parkingów Europy. Ostateczną listę samochodów poznamy tuż przed samym wydarzeniem. Naszej redakcji udało się do tej pory ustalić, że na Torze w Poznaniu pojawią się m.in. takie auta jak:

 1. Ferrari 430 Scuderia
 2. Porsche 718 Cayman S
 3. Porsche 991 GT2 RS
 4. Porsche 991 GT3 RS
 5. McLaren MP4-12C
 6. Lotus Exige S
 7. Ferrari 458 Speciale
 8. Porsche Cayman GT4 Clubsport
 9. Lamborghini Aventador S
 10. Porsche Cayman GT4
 11. Lamborghini Performante
 12. Ferrari F12 TDF
 13. Mercedes AMG GTR
 14. Ferrari 488 GTB
 15. Ultima GTR
 16. McLaren 720S
 17. Ferrari GTC Lusso
 18. BMW M4 Competition
 19. Dodge Viper GTS
 20. Ferrari FF
 21. McLaren 675LT
 22. Ford Mustang
 23. Corvette C7R
 24. Audi R8 V10+
 25. Lotus Exige Cup 380

Impreza ściągnie zatem naprawdę wiele fantastycznych aut, wśród których już teraz znalazły się białe kruki przeznaczone do stricte torowej jazdy jak chociażby Porsche Cayman GT4 Clubsport czy Ultima GTR. Gran Turismo Polonia 2018 będzie też okazją do zapoznania się bliżej z samym torem w Poznaniu do czego Was szczególnie zachęcamy. Być może dla części z Was będzie to początek regularnego odwiedzania tego obiektu, ale już w roli kierowcy, a nie tylko widza.

Zobacz: Jazda na torze dla amatorów – Renault Sport Track Days 2018

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności