REKLAMA

Akademia RS – szkolenia Skody ze sportowej jazdy autem!

Autor: Daily Driver · Zdjęcia: Skoda · Dodane: 24 marca 2018
Zobacz także:
Przelicznik mocy » Auto z Niemiec »

Akademia RS to szkolenia Skody z techniki jazdy sportowymi samochodami kierowane do właścicieli takich aut jak Octavia RS czy Fabia RS. Miejscem treningowym będzie Skoda Autodrom Poznań, który z powodzeniem jest już wykorzystywany przez Polaków do doskonalenia swoich umiejętności za kierownicą normalnych aut. Na co będą mogli liczyć adepci Akademii RS?

Popularność sportowych samochodów do jazdy na co dzień, określanych przez Nas daily driverami, z każdym rokiem wzrasta. Zauważyła to też Skoda, która postanowiła stworzyć swoim klientom warunki do lepszego poznania możliwości swoich sportowych modeli z serii RS. Akademia RS to nowy cykl szkoleń z techniki jazdy sportowym samochodem, adresowany do kierowców jeżdżących na co dzień najszybszymi Skodami. Zajęcia te mają udowodnić, że samochody z mocnymi silnikami i sportowym charakterem, jeśli są używane przez świadomych kierowców, dają nie tylko przyjemność z jazdy, ale też zapewniają poczucie bezpieczeństwa.

Akademia RS – treningi, szkolenia, instruktorzy

Akademia RS będzie organizowana od kwietnia 2018 roku na specjalnie wybudowanym do tego typu szkoleń obiekcie. Skoda Autodrom Poznań, bo tak się on nazywa, na co dzień jest miejscem, w którym każdy kierowca może doskonalić swoje umiejętności w zróżnicowanych warunkach drogowych. Tor posiada m.in. wielki plac manewrowy, wzniesienie oraz krąg. Specjalne moduły posiadają maty poślizgowe z przeszkodami wodnymi, na których uczestnicy mogą ćwiczyć m.in. prawidłowe hamowanie, omijanie przeszkody czy też szybkie pokonywanie serii zakrętów. Największą atrakcją jest nowoczesny „szarpak” czyli urządzenie, które wprowadza auto w niekontrolowany nadsterowny, poślizg.

Zobacz: Skoda Autodrom Poznań i doskonalenie techniki jazdy

Nad kursantami czuwać będą trenerzy Skoda Auto Szkoła posiadają certyfikaty ADAC Fahrsicherheitszentrum Berlin-Brandenburg, które dają im uprawnienia do przeprowadzania szkoleń w ośrodkach doskonalenia techniki jazdy w całej Europie. Co więcej, w zajęciach będzie uczestniczyć i służyć radą także Mikołaj Marczyk, kierowca zespołu ŠKODA Polska Motorsport, znany pewnie niektórym z Was z różnych track dayów organizowanych w Polsce.

Kierowcy, którzy zdecydują się na udział w Akademii RS będą mieli okazję w praktyczny sposób zobaczyć m.in. jak można wykorzystywać do szybkiej jazdy elektroniczne systemy (XDS+, ESC SPORT, DSR), aby jazda sportowym autem była nie tylko bezpieczna, ale też dawała frajdę z jazdy. Chociaż trzeba uczciwie przyznać, że niewyłączalny w pełni system stabilizacji toru jazdy ESP, zawsze będzie tworzył pewną barierę w poznaniu pełnych możliwości pojazdu i kierowcy.

Zobacz: Sprowadzamy używany samochód z zagranicy – na przykładzie Skody Octavii II RS

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Aktualności